Інші завдання дивись тут...

Завдання 202 Множення

34 • 20 = (30 + 4) • 20 = 600 + 80 = 680

33 • 20 = (30 + 3) • 20 = 600 + 60 = 660

18 • 20 = (10 + 8) • 20 = 200 + 160 = 360

22 • 20 = (20 + 2) • 20 = 400 + 40 = 440

24 • 20 = (20 + 4) • 20 = 400 + 80 = 480

26 • 20 = (20 + 6) • 20 = 400 + 120 = 520

20 • 15 = 20 • (10 + 5) = 200 + 100 = 300

30 • 15 = 30 • (10 + 5) = 300 + 150 = 450

40 • 15 = 40 • (10 + 5) = 400 + 200 = 600

60 • 15 = 60 • (10 + 5) = 600 + 300 = 900

50 • 15 = 50 • (10 + 5) = 500 + 250 = 750

17 • 30 = (10 + 7) • 30 = 300 + 210 = 510

12 • 30 = (10 + 2) • 30 = 300 + 60 = 360

16 • 30 = (10 + 6) • 30 = 300 + 180 = 480

21 • 30 = (20 + 1) • 30 = 600 + 30 = 630

32 • 30 = (30 + 2) • 30 = 900 + 60 = 960

22 • 30 = (20 + 2) • 30 = 600 + 60 = 660

 

Завдання 203

42 • 21 = 42 • (20 + 1) = 840 + 42 = 882

34 • 48 = 34 • (40 + 8) = 1360 + 272 = 1632

31 • 12

27 • 13

23 • 23

14 • 39

17 • 38

15 • 21

67 • 14

78 • 11

 

Завдання 204  Маса п’яти ящиків масла 40 кг. Яка маса одного ящика масла? трьох ящиків масла? двох ящиків масла?

 

Завдання 205 Деревину найкраще склеювати тоді, коли в ній міститься дев'ята частина води. Скільки води міститься в деревині масою 36 кг, готовій до склеювання?

 

Завдання 206 Батько може доїхати до місця роботи авто­бусом за 56 хв або на метро за 28 хв. На скільки менше часу витратить батько на дорогу до робо­ти й назад за 7 днів, якщо їздитиме на метро?

 

Завдання 207 Промоутер для безкоштовного розповсюдження одержав 400 примірників газет. За 1/2 год він роздав 1/8 усіх газет, а за наступні пів години — п'яту частину тих газет, що залишилися. Решту газет він роздав ще за 1 год. Скільки примірників газет роздав промоутер за другу годину?

 

Завдання 208 Відкрили кран, з якого за 1 хв виливається 20 л води, і за 8 хв наповнили ванну. Потім кран закрили й відкрили зливний отвір, крізь який уся вода витекла за 4 хв. Скільки літрів води витікало за 1 хв?

 

Завдання 209  Накресли фігуру (по клітинках) і поділи її на 3 однакові частини.

 

Завдання 210  У 6 мішках є 480 кг зерна, а в 9 мішках — 450 кг картоплі, порівну в кожному. На скільки кілограмів маса мішка картоплі менша за масу мішка зерна?

 

Завдання 211

24 • 25 = 24 • (20 + 5) = 480 + 120 = 600

8 • 36 = 8 • (30 + 6) = 240 + 48 = 288

9 • 43

6 • 25

12 • 68

18 • 34

29 • 32

12 • 21

36 • 25

42 • 43

 

Завдання 212 Ділення

1) 32 : (2 • 4) = 32 : 8 = 4

2) 32 : (2 • 4) = (32 : 2) : 4 = 16 : 4 = 4

3) 32 : (2 • 4) = (32 : 4) : 2 = 8 : 2 = 4

 

Завдання 213

20 = 2 • 10     40 = 4 • 10     80 = 8 • 10

 

Завдання 214

420 : 60 = 420 : (6 • 10) = (420 : 10) : 6 = 42 : 6 = 7

 

Завдання 215, 216 Письмове ділення

_510 |  30

  30     107

_210

  210

      0

630 : 90 = 63 : 9 = 7

 

_870 | 30

  60    29

_270

  270

      0

_900 | 20

  80     45

_100

  100

      0

х17

   30

 510

7 • 90 = 630

х29

   30

  870

х45

   20

  900

Завдання 217  Із шахти відправили руду: 900 т у вагонах по 60 т і 850 т — у вагонах по 50 т. Яких вагонів відправлено більше і на скільки?

 

� Замінили 60 т на 50 т і розв'язали задачу двома діями.

 

Завдання 218 Після того як з поля вивезли машиною 400 ц моркви за 8 рейсів, ще залишилося вивезти у 2 рази більше. За скільки рейсів можна вивезти таку масу моркви іншою вантажівкою, вантажність якої на 30 ц більша?

 

Завдання 219 Рівняння

540 : х = 20

х • 60 = 740 – 260

х : 20 = 40

Завдання 220  Побудуй тупий кут. Проведи в ньому два промені, щоб утворилися прямий і гострий кути.

 

Завдання 221 Потрібно посмажити 6 котлет, а на пательні вміщується лише 4 котлети. Як можна під­смажити за 15 хв усі котлети, якщо кожну кот­лету потрібно смажити 5 хв з кожного боку?

 

Завдання 222 На теплову електростанцію привезли а машин вугілля, по 90 ц на кожній. На скільки діб вистачить вугілля, якщо кожного дня витра­чати по 2 т.

Якщо а = 8, тоді 90 • а : 20 = 90 • 8 : 20 = 720 : 20 = (600 + 120) : 20 = 30 + 6 = 36

 

Завдання 223 Порядок дій

360 : 60 + 140 = 6 + 140 = 146

480 : 40 • 30 = 12 • 30 = 360

800 – 320 : 80 = 800 – 4 = 776

Інші завдання дивись тут...