Інші завдання дивись тут...

Завдання 1

16 + 16 + 16 = 16 • 3 =

14 + 14 + 14 + 14 + 14 + 14 = 14 • 6 =

19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 = 19 • 8 =

2) Додавання однакових доданків можна подати множенням:

15 + 15 + 15 + 15 = 15 • 4               36 + 36 + 36 = 36 • 3

21 + 21 + 21 + 21 + 21 = 21 • 5       48 + 48 = 48 • 2

 

Завдання 2, 3 

Замінили додавання множенням:

299 + 299 + 299 = 299 • 3       617 + 617 + 617 + 617 = 617 • 4

70 + 70 + 70 + 70 • 4              24 + 24 + 24 + 24 + 24 = 24 • 5

2) Замінили множення додаванням:

43 • 3 = 43 + 43 + 43       16 • 5 = 16 + 16 + 16 + 16 + 16

25 • 2 = 25 + 25               27 • 5 = 27 + 27 + 27 + 27 + 27

19 • 3 = 19 + 19 + 19

 

Завдання 4

• Перший множник — 14, другий — 6.

14 • 6 =

• Число 5 збільшити у 15 разів.

5 • 15 = 15 • 5 =

• Добуток чисел 7 і 12.

7 • 12 = 12 • 7 =

• Добуток суми чисел 5 і 25 та числа 100.

(5 + 25) • 100 = 30 • 100 = 3000

 

Завдання 5  Переставний закон множення

2 • 37 = 37 • 2    3 • 31 = 31 • 3     4 • 22 = 22 • 4      5 • 15 = 15 • 5

 

Завдання 6

Три працівниці зібрали по п'ять кошиків суниць, по 2 кг в кожному. Скільки кілограмів суниць вони зібрали?

1 спосіб

2 • 5 • 3 =

2 спосіб

2 • 5 + 2 • 5 + 2 • 5 = 

3 спосіб

2 • 3 • 5 =

 

Завдання 7

45 • 9 =

97 • 6 =

69 • 5 =

327 • 3 =

205 • 4 =

247 • 3 =

178 • 5 – 320 =

148 • 6 + 649 =

1000 – 309 • 3 =

 

Завдання 8 Порівняння чисел

125 • 6 > 125 + 6

88 • 10 > 88 + 10

123 • 7 = 7 • 123

634 < 215 • 3

1000 > 309 • 3

463 • 2 = 926

 

Завдання 9

1) За три пакети кефіру заплатили 75 грн. Скіль­ки гривень коштує один пакет кефіру?

 

2) Для їдальні купили 20 л соку по 18 грн за літр. Скільки гривень коштує вся покупка?

 

3) Одні спортивні шорти коштують 100 грн. Для хокейної команди купили шортів на 1200 грн. Скільки шортів купили для хокейної команди?

 

Завдання 10

274 • 3 =

478 • 2 =

117 • 8 =

 

Завдання 11

Один футбольний м'яч коштує 323 грн. Скільки гривень заплатили за три такі м'ячі?

 

Завдання 12

3 • 17 =

8 • 12 =

5 • 109 =

7 • 100 =

2 • 13 • 5 =

4 • 7 • 5 =

1 • 3 • 6 • 0 • 8 =

5 • 3 • 3 • 1 =

 

Завдання 13

Туристи щодня долають відстань 10 км до при­валу й 7 км після привалу. Скільки кілометрів вони подолають за 5 днів?

1 спосіб

(10 + 7) • 5

2 спосіб

10 • 5 + 7 • 5

 

Завдання 14

Щоб зварити варення, господиня купила спо­чатку 5 кг цукру, а потім — ще 3 кг. Яка вартість усього цукру, якщо його ціна — 13 грн?

1 спосіб

13 • (5 + 3) =

2 спосіб

13 • 5 + 13 • 3 =

 

Завдання 15

У класі навчається 16 дівчаток і 13 хлопчиків. Кожний приніс для подарунка дітям з дитячого садка по 2 книжки. Скільки книжок подарували учні класу дітям з дитячого садка?

 

Завдання 16

15 • 5 = (10 + 5) • 5 =

19 • 8 = (10 + 9) • 8 =

76 • 5 = (70 + 6) • 5 =

93 • 4 = (90 + 3) • 4 =

108 • 9 = (100 + 8) • 9 =

120 • 3 = (100 + 20) • 3 =

150 • 7 = (100 + 50) • 7 =

 

Завдання 17

У двох будинках по 6 під'їздів. У першому будин­ку в кожному під'їзді по 28 квартир, а в друго­му — по 36. На скільки квартир більше в другому будинку, ніж у першому?

1 спосіб

(36 – 28) • 6 =

2 спосіб

36 • 6 – 28 • 6 =

 

Завдання 18

У магазин привезли 14 коробок зефіру, по 8 кг у кожній, і 17 коробок вафель, по 8 кг у кожній. Чого привезли більше — зефіру чи вафель? На скільки кілограмів більше?

 

Завдання 19

48 • 7 = (50 – 2) • 7 =

99 • 8 = (100 – 1) • 8 =

57 • 5 = (60 – 3) • 5 =

 

Завдання 20 Розподільний закон множення стосовно віднімання

66 • 2 – 42 • 2 = (66 – 42) • 2

53 • 3 + 47 • 3 = (53 + 47) • 3

 

Завдання 21

17 • 8 + 83 • 8 = 136 + 664 = 800

17 • 8 + 83 • 8 = (17 + 83) • 8 = 100 • 8 = 800

 

Завдання 22

На авіарейс зареєструвалося дві групи турис­тів. В одній групі було 23 туристи, а в іншій — 18. Кожний з туристів здав у багажне відділення по дві валізи. Скільки всього валіз здали в багаж туристи?

 

Завдання 23

57 • 3 + 143 • 3 =

122 • 7 – 12 • 7 =

Інші завдання дивись тут...