Загрузка...

Інші завдання дивись тут...

КОНТРОЛЬНА РОБОТА 7

І варіант

Завдання 1. Принцип групування розрядів у класи. Скільки всього одиниць тисяч у числі 679 281? 

А 9281

Б 679

В 9

 

Завдання 2. Поверхня циліндра складається з 2 кругів.

А циліндр

Б куб

В конус

 

Завдання 3. Значення а, при якому істинна нерівність 420 • а < 8400.

А а = 20

Б а = 200

В а = 2

Міркуємо так.

420 • а < 8400

Розв’яжемо рівняння.

420 • а = 8400

а = 8400 : 420

а = 20

420 • 20 = 8400

Тоді можна записати 

420 • а < 420 • 20

Добуток менший там, де менший множник, маємо

а < 20

а = 2 задовольняє нерівність.

 

Завдання 4. Ознайомлення з дробами. Чому дорівнює 3/4 від 2 годин?

А 120 с 

Б 90 хв

В 24 хв

Розв'язання.

2 год = 2 • 1 год = 2 • 60 хв = 120 хв

120 : 4 • 3 = 90 хв

 

Завдання 5. Значення виразу дорівнює 0.

А 7 + (62 • 3 – 103 • 11) 

Б (5 + 388) : 3 – 6157 : 47

В 6 • 672 – (241 – 157) • 41

Розв'язання.

А) 7 + (62 • 3 – 103 • 11) =

7 + (186 – 1133) ≠ 0

х 62

    3

 186

х 103

    11

  103

 103

 1133

Б) (5 + 388) : 3 – 6157 : 47 =

393 : 3 – 131 = 131 – 131 = 0

 

_6157 | 47

 47       131

 145

 141

    47

    47

      0 

 

Завдання 6. 90 кг полуниці розклали порівну в 11 ящиків. Скільки потрібно таких ящиків, щоб розкласти 1800 кг полуниць?

90 кг – 11 ящ.

1800 кг - ? ящ.

Розв'язання.

1800 : 90 = 20 (раз) – у стільки більше маємо полуниць.

11 • 20 = 220 (ящ) – ящиків таких потрібно.

Відповідь: 220 ящиків.

 

Завдання 7. 

(1946 + 3778) : 54 • 80 – 750 = 7730

+1946

  3778

  5724

_5724 | 54

 54      106

   32

     0

   324

   324

       0

х106

    80

 8480

 

_8480

   750

 7730

 

Дії з величинами.

803 м 60 см : 5 см = 80360 см : 5 см = 16072

 

_80360 | 5

 5          16072

 30

 30

   3

   0

   36

   35

     10

     10

       0

 

Завдання 8. Під час екскурсії до зоопарку школа придбала 28 квитків для учнів 4-А класу і 24 квитки для учнів 4-Б. Скільки коштують квитки, придбані для учнів 4-А класу і 4-Б класу окремо, якщо всього на квитки витратили 1300 грн?

Розв'язання.

28 + 24 = 52 (кв.) – квитків придбали всього.

1300 : 52 = 25 (кв.) – ціна квитка.

25 • 28 = 700 (грн.) – коштують квитки для учнів 4-А класу.

25 • 24 = 600 (грн.) – коштують квитки для учнів 4-Б класу.

Відповідь: для учнів 4-А класу квитки коштували 700 грн, для учнів 4-Б класу – 600 грн.

 

ІІ варіант.

Завдання 1Принцип групування розрядів у класи. Всього десятків тисяч у числі 269 845. 

А 6 

Б 26 

В 269

 

Завдання 2. Поверхня піраміди складається з 4 трикутників.

А піраміда

Б конус

В куб

 

Завдання 3. Значення а, при якому істинна нерівність 84 000 : а > 2100.

А а = 4 

Б а = 40 

В а = 200

Міркуємо так.

84 000 : а > 2100

Розв’яжемо рівняння.

84000 : а = 2100

а = 84000 : 2100

а = 40

84000 : 40 = 2100

Тоді можна записати

84000 : а > 84000 : 40

Частка більша там, де менший дільник, маємо

а < 40

а = 4 задовольняє нерівність.

 

Завдання 4. Ознайомлення з дробами. Чому дорівнює 5/6 від 2 хвилин?

А 10 с

Б 10 хв

В 100 с   

Розв'язання.

2 хв = 2 • 1 хв = 2 • 60 с = 120 с

120 с : 6 • 5 = 100 с

 

Завдання 5. Значення виразу дорівнює 0.

А (17 + 255) : 8 – 345 : 23

Б 2 – (54 • 37 – 499 • 4) 

В 2 • 186 + (102 – 89) • 31

Розв'язання.

А) (17 + 255) : 8 – 345 : 23 = 272 : 8 – 15 =

34 – 15 ≠ 0

_272 | 8

 24     34

   32

   32

     0

_345 | 23

  23    15

  115

  115

     0 

Б) 2 – (54 • 37 – 499 • 4) = 2 – (1998 – 1996) = 0

 

х  54

    37

  378

162 

1998

х 499

      4

 1996

 

Завдання 6. 12 л молока розлили у 14 однакових пляшок. Скільки таких пляшок, щоб розлити 240 л молока?

12 л – 14 п.

240 л - ? п.

Розв'язання.

240 : 12 = 20 (раз) – у стальки більше взяли молока.

14 • 20 = 280 (п.) – пляшок треба.

Відповідь: 280 пляшок.

 

Завдання 7.

(1824 + 3408) : 48 • 70 – 840 = 6790

+1824

  3408

  5232

_5232 | 48

 48       109

  43

    0

  432

  432

     0

х 109

      70

   7630

 

_7630

   840

 6790

 

Дії з величинами.

207 км 120 м : З = 207 120 км : 3 =

69040 км = 69 км 40 м

 

_207120 | 3

 18         69040

   27

   27

     1

     0

     12

     12

       0

 

Завдання 8. У першому сувої 15 м тканини, а в другому — 11 м такої самої тканини. Скільки коштує кожний сувій, якщо за обидва заплатили 4160 грн?

Розв'язання.

15 + 11 = 26 (м) – тканини всього.

4160 : 26 = 160 (грн.) – ціна метра тканини.

160 • 15 = 2400 (грн.) – коштує перший сувій.

160 • 11 = 1760 (грн.) – коштує другий сувій.

Відповідь: перший сувій коштує 2400 грн, другий сувій – 1760 грн.

Інші завдання дивись тут...

Загрузка...