Інші завдання дивись тут...

§ 35 НАСІНИНА.

1. Яка зовнішня і внутрішня будова насінини?

Насінина містить захищений шкіркою зародок майбутньої рос­лини і запас поживних речовин, які використовуються під час проростання. Розвивається із насінного зачатка квіткових рослин після подвійного запліднення. Насінину вкриває шкірка (покриви зачатка насінини перетворюються на шкірку) з отвором, розростається ендосперм, який живить зародок, видно рубчик.

 

Внутрішня будова складніша. Після запліднення яйцеклітини утворюється зародок, який має за­родковий корінець, підсім'ядольне коліно, у квіткових рослин одну або дві сім'ядолі і брунечку зачаткового головного пагона. Після відмирання ніжки насінного зачатка на шкірці насінини залишається рубчик — місце відриву насінини від ніжки зачатку насінини.

 

 

2. Які умови проростання насінини?

Для проростання насінині необхідний спочатку певний пері­од спокою, після його завершення достатня вологість, освітленість, доступ повітря для дихання, оптимальна для даного виду рослини температура (горох, морква — від 1-2 °С, огірок, перець — від 10 °С).

 

3. Що таке проросток?

Зародок насінини дає проросток – молоду рослину, яка щойно розвинулася із насінини.

 

 

4. Як відбувається проростання насінини?

Проростання насінини починається після її набрякання, під час проростання розтягується підсім'ядольне коліно, зародковий корінець виштовхується через розрив шкірки , заро­док насінини дає початок проростку, зародковий корінь відразу починає рости вглиб, закріплює молодий про­росток в ґрунті і забезпечує його водою. У рослин із надземними сім'ядолями підсім'ядольне ко­ліно сильно видовжується, виги­нається петлею, потім розпрям­ляється і виносить сім'ядолі на поверхню ґрунту.

 

ЗАВДАННЯ

Ви дізналися про зовнішню і внутрішню будову насінини і про те, що відбувається під час її проростання. Навіщо, на вашу думку, рослині насінина?

З насінини виростають нові рослини.

Інші завдання дивись тут...

 • Діанка
  Крута програма завжди мені допомагає!!!Дякую
  7 лютого 2018 18:57
 • Novijpro
  Мені дуже допомагає
  11 лютого 2021 09:42
 • Firt
  В учебнике много мыла а сдесь самое главное
  16 березня 2021 18:33