© Барна Р., 2020
Серія "Вчимось разом" до підручника
"Українська мова та ЧИТАННЯ (2 частина) 3 клас Савченко О."
Сторінка 156
Знаю…
♦ Фантазія – це творча уява; витвір уяви – мрія; вигадка; примха; музичний твір; літературний твір казкового змісту. Слово фантазія багатозначне.
♦ Казку «Співуча пір'їнка» написав Василь Сухомлинський.
♦ Рядок «пише розчулений лісом» з вірша «Ліс і Лис» Володимира Коломійця.
Розумію, можу пояснити…
♦ Як зрозумів назву розділу «Іскринка творчості»? Іскринка – це зменшувальна форма від іскрина, тобто одна іскра. У переносному значенні іскра – це найменший, але яскравий вияв якого-небудь почуття, здібності тощо. Іскринка творчості – це вияв творчих здібностей, їх треба розвивати.
♦ Твори розділу об'єднує іскринка творчості, адже у них йдеться про творчість поетичну, музичну, образотворчу (художню).
♦ Назва оповідання «Тут усе є...» говорить про багатство творчої уяви. Серед засніженої природи хлопчик Вітя зумів розгледіти і зайця, і оленя.
♦ Хлопчикові малювати різні вітри, а дівчинці розуміти настрій фортепіано допомагали образна уява, наполегливість, творчі здібності, які вони розвивали.
Вмію…
♦ Розрізняємо тексти різних видів: художнє оповідання «Тут усе є…», казка «Співуча пір’їнка», вірші «Ліс і Лис», «Намалюю вітер…», «Лісове коріння», «Розмова з фортепіано».
♦ Визначили послідовність подій в оповіданні «Тут усе є...» – план до оповідання…
♦ Визначили головну думку казки «Співуча пір'їнка»...
♦ Ланцюжки римованих слів: хатина – стежина, будую – крокую, рідненька – ненька.
Виявляю ставлення, почуття…
♦ Вчинки (дії) персонажів прочитаних творів, що виявляли їхнє бажання щось створювати: пише вірші, малює вітри, спостерігає за природою, розгледів снігові фігури, грає на фортепіано, не присвоїв чужу пір’їнку, а розвинув свої здібності.
♦ Лиса з вірша «Ліс і Лис» уявляю лагідним, мрійливим, спостережливим, здібним, доброзичливим. У його вірші міг би прочитати про рідний зелений ліс, квітучу весну, лагідне сонце, невтомного дятла.
♦ Персонажі прочитаних творів зуміли у звичайному житті побачити незвичайне завдяки розвиненій уяві, образному мисленню, бажанні бачити прекрасне, прагненні долучитися до мистецтва.
♦ Думаю, що однокласники й однокласниці зацікавились моїм колажем. Кожен колаж допоміг однокласникам більше дізнатися один про одного (про їхню родину, мрії, друзів, улюблений шкільний предмет, колір, книжку). Цікаво було подивитися на представлений портрет.