Інші завдання дивись тут...

Завдання 192

Довжина однієї мотузки дорівнює 1 м 37 см, а іншої — 158 см. Якої довжини вийде мотузка, якщо ці дві мотузки зв'язати і на вузол треба 5 см?

Міркуємо так:  1 м 37 см = 137 см, тоді 137 + 158 – 5 = 290 (см)

Відповідь: вийде мотузка довжиною 2 м 90 см

 

Завдання 193 Група велосипедистів вирішила стартувати з Василькова, доїхати до Білої Церкви, з Білої Церкви — у Фас­тів, а з Фастова повернутися назад у Васильків. 

Схема маршруту: Біла Церква —41км— Фастів —38км— Васильків —39км— Біла Церква

39 + 41 + 38 = 118 (км)– відстань, яку запланували проїхати велосипедисти

 

Завдання 194, 195 Письмове додавання

+137

  575

  692

+654

  269

  923

+815

    87

  902

+344

  467

  811

+385

  528

  913

+528

  472

1000

Завдання 196

• Суму чисел 486 і 327 зменшити на 210:

(486 + 327) – 210 = 603

• До різниці чисел 749 і 316 додати число 278:

(749 – 316) + 278 = 711

• До суми чисел 486 і 266 додати їх різницю:

(486 + 266) + (486 – 266) = 972

 

Завдання 197 Одиниці вимірювання

1 год = 60 хв          2 год = 120 хв

1 хв = 60 с             2 хв = 120 с

 

Завдання 198  Дії з іменованими числами

1 год 15 хв – 25 хв = 50 хв

2 год 30 хв + 15 хв = 2 год 45 хв

1 год 32 хв – 20 хв = 1 год 12 хв

5 год 14 хв – 1 год 20 хв = 3 год 44 хв

 

Завдання 199 Доба

Котру годину показує кожний годинник?

11 год 35 хв       5 год 40 хв      3 год 45 хв

Котру годину покаже кожний годинник через 20 хв?

11 год 55 хв       6 год               4 год 5 хв

 

Завдання 200

Період часу, у який від­криті всі три заклади: від 11 год до 18 год

Скільки годин триває цей період? 18 год – 11 год = 7 год

 

Завдання 201 Подорож екскурсійним трамваєм по Києву розпочалась о 10 год 30 хв і тривала 2 год. О котрій годині закінчилася подорож?

Розв’язання

10 год 30 хв + 2 год = 12 год 30 хв

Відповідь: о 12 год 30 хв

 

Завдання 202

+579

  236

  815

+548

  263

  811

+279

  254

  533

+564

   67

  631

 

Завдання 203  «Кругові» приклади

5 • 6 = 30     30 + 190 = 220      220 + 280 = 500    500 + 500 = 1000

1000 – 600 = 400     400 – 250 = 150    150 – 100 = 50     50 : 10 = 5

 

Завдання 204 Рівняння

с + 340 = 960

с = 960 – 340

с = 620

620 + 340 = 960

960 = 960

а – 244 = 522

а = 522 + 244

а = 766

766 – 244 = 522

522 = 522

787 – k = 535

k = 787 – 535

k = 252

787 – 252 = 535

535 = 353

Завдання 205 Розв’язування нерівностей у молодших класах

Вибери серед значень а (300, 80, 150, 500, 10, 200, 0)  такі, за яких нерівність 300 – а > 100 є правильною

Відповідь: 0, 10, 80, 150

 

Завдання 206  Добери три значення х, що є розв'язками нерів­ності 635 – х < 800

Відповідь: 166, 167, 190, 192, 200

 

Завдання 207

1) Числа, що розміщені між числами 397 і 403: 398, 399, 400, 401, 402

2) П'ять чисел, що є розв'язками нерів­ності 398 < у < 409: 399, 400, 401, 402, 403 (404, 405, 406, 407, 408)

 

Завдання 208

Подорож із міста Черкаси в столицю Білорусі Мінськ відбувалася з двома зупинками: у Черні­гові та Гомелі. Обчисли довжину всього шляху подорожі.

Схема маршруту: Черкаси —297км— Чернігів —112км— Гомель —311км— Мінськ

Обчисли довжину всього шляху подорожі. 297 + 112 + 311 = 720 (км)

Який відрізок шляху найкоротший? Чернігів – Гомель

Який най­довший? Гомель – Мінськ

 

Завдання 209

1) 11 год 45 хв         2) 13 год 15 хв      3) 13 год

Дитяча вистава розпочалась о 12 год 30 хв і тривала 45 хв. Який із годинників показує час закінчення вистави?

Міркуємо так

12 год 30 хв + 45 хв = 12 год + 60 хв + 15 хв = 13 год 15 хв

Час закінчення вистави 13 год 15 хв показує другий годинник.

 

Завдання 210

У програмі телепередач була запланована трансляція футбольного матчу з 19 год до 20 год 45 хв. У грі був доданий час, тому наступна передача почалася на 30 хв пізніше. Скільки часу тривав футбольний матч?

Розв’язання

1) 20 год 45 хв – 19 год = 1 год 45 хв – мав тривати матч

2) 1 год 45 хв + 30 хв = 1 год + 60 хв + 15 хв = 2 год 15 хв

Відповідь: матч тривав 2 год 15 хв

 

Завдання 211

Відстань від Чернівців до Житомира становить 398 км, а від Житомира до Сум — на 87 км біль­ша. Яка відстань від Чернівців до Сум через Житомир?

Розв’язання

1) 398 + 87 = 485 (км) – від Житомира

2) 398 + 485 = 883 (км)

Відповідь: 883 кілометри від Чернівців до Сум через Житомир

 

Завдання 212

х – 567 = 212

х = 212 + 567

х = 779

779 – 567 = 212

212 = 212

345 – а = 232

а = 345 – 232

а = 113

345 – 113 = 232

232 = 232

с + 453  = 888

с = 888 – 453

с = 435

435 + 453 = 888

888 = 888

 

Завдання 213 Зменшили на 6 кожне число

14 – 6 = 8    44 – 6 = 38     144 – 6 = 138  

444 – 6 = 438      744 – 6 = 738

 

Завдання 214, 215, 216

_274

   54

 220

_467
  249

  218

_904

  362

  542

_740

 125

 615

Завдання 217

Додавання

Перевірка відніманням

+543

  238

  781

+542

  329

  871

_781

  543

  238

_781

 238

 543

_871

  542

  329

_871

 329

 542

+382

  525

  907

+612

  279

  891

_907

 382

 525

_907

 525

 382

_891

  612

  279

_891

 279

 612

+538

    58

  596

+624

    46

  670

_596

  538

    58

_596

    58

  538

_670

  624

    46

_670

   46

  624

+247

    43

  290

+430

    77

  507

_290

  247

    43

_290

 247

   43

_507

   77

  430

_507

 430

   77

Завдання 218  Додай три послідовні числа: 197, 198, 199

197 + 198 + 199 = (100 + 100 + 100) + (90 + 90 + 90) + (7 + 8 + 9) = 594

 

Завдання 219

138 + х = 295

х = 295 – 138

х = 157

138 + 157 =295

295 = 295

х – 442 = 366

х = 366 + 442

х = 808

808 – 442 = 366

366 = 366

413 – х = 208

х = 413 – 208

х = 205

413 – 205 = 208

208 = 208

Завдання 220

Автомобіль, їдучи з міста в село, подолав відстань завдовжки 184 км. Назад він поїхав іншою доро­гою, яка на 45 км коротша. Яку відстань подолав автомобіль, рухаючись із міста в село й назад?

Розв’язання

1) 184 – 45 = 139 (км) – дорога назад

2) 184 + 139 = 323 (км)

Відповідь: автомобіль подолав 232 кілометри

 

Завдання 221

У театральній залі — 575 глядацьких місць. У першій касі продали 254 квитки на виставу, а в другій — 217 квитків. Скільки квитків на цю виставу залишилося продати?

Розв’язання

575 – (254 + 217) = 104 (кв.)

Відповідь: 104 квитки залишилось продати

 

Завдання 222 Письмове віднімання

_764

  573

  191

_843

  629

  214

_327

  275

   52

_412

  308

  104

Інші завдання дивись тут...

  • Инна
    #222
    843-629=214 ----> Дякуємо, виправили
    11 лютого 2021 16:04