Інші завдання дивись тут...


Серія "Вчимось разом" до робочого зошита "Математика 3 клас Листопад Н."

Сторінка 32

Завдання 1

Трицифрові числа

772, 720, 768

«Зайве» 74

двоцифрове число

Двоцифрові числа

81, 89, 84

«Зайве» 801

трицифрове число

Трицифрові числа

333, 303, 393

«Зайве» 3

одноцифрове число

Трицифрові числа

200, 300, 800

«Зайве» 50

одноцифрове число

Непарні числа

129,229,429

«Зайве» 300

парне число

Трицифрові числа

900, 500, 700

«Зайве» 80

двоцифрове число

Непарні числа

499, 599, 299

«Зайве» 188

парне число

Однакові цифри у числі

222, 444, 777

«Зайве» 100

різні цифри у числі

Завдання 2 Одиниці вимірювання

1 см = 10 мм         1 м = 100 см

1 дм = 10 см         1 дм = 100 мм

1 м = 10 дм         1 м = 1000 мм

Завдання 3 Складена задача на множення

Бабуся за 1 день вишила 4 серветки, а її онука — удвічі менше. Скільки серветок вишиють за 2 дні бабуся й онука, якщо працюватимуть разом?

Короткий запис №1

Бабуся — 4 серветки

Онука — ?, у 2 рази менше

Короткий запис №1

Бабуся — 4 серветки

Онука — 2 серветки

Всього — ?

Короткий запис №2

Салфеток — ? с., 2 дні по 6 салфеток

План розв’язування

1) Скільки серветок вишиває онука за день?

2) Скільки всього серветок вишивають за день бабуся й онука разом?

3) Скільки серветок вишиють за два дні бабуся й онука, якщо працюватимуть разом?

Розв’язання

1) 4 : 2 = 2 (с.) – серветок вишиває онука за день.

2) 4 + 2 = 6 (с.) – всього серветок вишивають за день бабуся й онука разом.

3) 6 • 2 = 12 (с.) – серветок вишиють за два дні бабуся й онука.

Відповідь: за два дні бабуся й онука вишиють 12 серветок.

Завдання 4 Складена задача на знаходження суми числа і частки

Купили З0 кг капусти, а моркви — удвічі менше. Скільки всього кілограмів

овочів купили?

Капуста

Морква

Всього

30 кг

у 2 рази менше

?

Короткий запис

Капуста — 30 кг

Морква — ?, у 2 рази менше

Всього — ?

 

Вираз 30 + 30 : 2

Короткий запис №1

Капуста — 30 кг

Морква — ?, у 2 рази менше

 

Короткий запис №2

Капуста — 30 кг

Морква — 15 кг

Всього — ?

План розв’язування

1) Скільки кілограмів моркви купили?

2) Скільки всього кілограмів овочів купили?

Розв’язання

1) 30 : 2 = 15 (кг) – кілограмів моркви купили.

2) 30 + 15 = 45 (кг) – всього кілограмів овочів купили.

Відповідь: купили 45 кілограмів овочів.

 

Сторінка 33

Завдання 1

1 ц = 100 кг          5 т = 50 ц        1 т = 1000 кг

З т = 30 ц             5 ц = 500 кг     10 ц = 1000 кг

Завдання 2

7 ц 24 кг = 700 кг + 24 кг = 724 кг

9 ц 78 кг = 900 кг + 78 кг = 978 кг

8 ц = 800 кг

2 ц 16 кг = 200 кг + 16 кг = 216 кг

Завдання 3

7 ц > 7 кг

1 т < 3 т

550 ц > 55 ц

1 т > 1 кг

400 кг < 5 ц   (400 кг < 500 кг)

100 кг < 1 т   (100 кг < 1000 кг)

Завдання 4

Маса слона 4 т

Маса зебри 4 ц

Маса журавля 4 кг

Завдання 5  Проста задача на зменшення у декілька разів

Маса верблюда — б ц, а лама — удвічі легша (менша маса). Яка маса лами?

Короткий запис

Верблюд — 6 ц

Лама — ?, у 2 рази менше

Розв’язання

6 : 2 = 3 (ц) – маса лами.

Відповідь: маса лами 3 ц.

 

Сторінка 34

Завдання 1

4 с. + 5 с.= 9 с.         8 с. – 3 с. + 4 с. = 5 с. + 4 с. = 9 с.  

400 + 500 = 900        400 – 100 – 200 = 100

600 – 200 = 400         300 + 300 + 300 = 900

Завдання 2

600 + 60 = 660             559 + 1 = 660

400 + 90 + 5 = 495       600 + 6 = 606

200 – 1 = 199               700 + (9 – 4) = 700 + 5 = 705

Завдання 3  Записали числа, щоб кожний вираз мав значення 792

700 + 90 + 2 = 792 = 790 + 2

702 + 90 = 792 = 790 + 90 + 2

700 + 92 = 792 = 700 + 92

Завдання 4

1 грн = 100 коп.

9 грн 99 коп. = 900 коп. + 99 коп. = 999 коп.

5 грн 60 коп. = 500 коп. + 60 коп. = 560 коп.

8 грн 70 коп. = 800 коп. + 70 коп. = 870 коп.

2 грн 25 коп. = 200 коп. + 25 коп. = 225 коп.

7 грн 80 коп. = 700 коп. + 80 коп. = 780 коп.

Завдання 5

5 грн = 500 коп.

408 см < 5 м      (408 см < 500 см)

300 см < 30 м    (3 м < 30 м)

708 коп > 7 грн  (708 коп. > 700 коп.)

701 см > 7 см

120 см > 12 см

9 грн < 999 коп.  (900 коп. < 999 коп.)

12 мм < 1 дм  (12 мм < 100 мм)

4 м = 40 дм

1 доба < 36 год   (24 год < 36 год)

Сторінка 35

Завдання 1 Днів у кожному місяці

Грудень 2020 року

Пн

Вт

Ср

Чт

Пт

Сб

Нд

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

1) У грудні 9 вихідних днів.

2) Католицьке Різдво припадає на день тижня – п’ятницю.

3) У грудні 5 вівторків, 4 понеділки.

4) У грудні 31 день.

5) Новий рік настане в день тижня – п’ятницю.

Завдання 2 Доба

О 12 год 15 хв пиріг поставили в духовку випікатися 40 хв. Обведи годинник, який показує час, коли пиріг потрібно вийняти з духовки.

Була година (поставили)

Випікався

Стала година (вийняти)

12 год 15 хв

40 хв

?

12 год 45 хв     12 год 15 хв + 40 хв = 12 год 55 хв      12 год 15 хв   

Сторінка 36

Завдання 1

1) Числа, які містяться між числами 360 і 365: 361, 362, 363, 364

2) Три числа, які більші, ніж 365: 366, 367, 380

3) П'ять чисел, менших, ніж 360:  310, 320, 330, 335, 359

Завдання 2  

П'ять чисел – розв'язків нерівності  х < 120:  10, 15, 95, 111, 115

Завдання 3 

Усі розв'язки нерівності х < 7:  0, 1, 2, 3 ,4 , 5, 6

Завдання 4

Усі розв’язки нерівності 462 < у < 468:  463, 464, 465, 466, 467

Завдання 5  Розв'язки нерівності с < 10 

0—1—2—3—4—5—6—7—8—9—10

Завдання 6  Проста задачана знаходження невідомого доданка

Для задача на час рекомендуємо будувати таблицю

Була година (підключили)

Заряджали

Стала година (від’єднали)

?

1 год             

15 год 40 хв

Телефон заряджали 1 год і від'єднали від заряд­ного пристрою о 15 год 40 хв. О котрій годині телефон підключили до зарядного пристрою?

Короткий запис

Була година (підключили) — ?

Заряджали — 1 год

Стала година (відключили) — 15 год 40 хв

Розв’язання

15 год 40 хв – 1 год = 14 год 40 хв – час підключення до зарядного пристрою.

Відповідь: телефон підключили до зарядного пристрою о 14 год 40 хв

 

Сторінка 37

Завдання 1  Побудували коло із центром у точці О і радіусом 2 ом.

Завдання 2, 3

Радіус кола ОМ = 1 см 5 мм

Завдання 4  Проста задачана знаходження невідомого доданка

Урок тривав 40 хв і закінчився об 11 год 50 хв. О котрій годині почався ypок?

Була година (почався)

Тривав

Стала година (закінчився)

?

40 хв             

11 год 50 хв

Короткий запис

Була година (почався) — ?

Тривав — 40 хв

Стала година (закінчився) — 11 год 50 хв

Розв’язання

11 год 50 хв – 40 хв = 11 год 10 хв – час початку уроку.

Відповідь: урок почався об 11 год 10 хв.

Завдання 5

Точки, що належать колу: B, Z

Точки А, О, Т, що не належать колу.

 

Сторінка 38

Завдання 1

300 + 400 = 700       700 + 3 = 703

350 + 7 = 357           700 – 300 = 400

210 – 10 = 200          909 – 9 = 900

Завдання 2

х + 7 = 407

х = 407 – 7

х = 400

400 + 7 = 407

407 = 407

с – 300 = 30

с = 30 + 300

с = 330

330 – 300 = 30

30 = 30

Завдання 3 Усього одиниць певного розряду

Число

Усього сотень

Усього десятків

Усього одиниць

321

3

32

321

500

5

50

500

750

7

75

750

803

8

80

803

Завдання 4

500

300

від 10 до 100

більше за 500

100 + 400 = 500

450 + 50 = 500

4 с. + 1 с. = 5 с.

800 – 300 = 500

200 + 300 = 500

400 + 100 = 500

500 + 0 = 500

1000 – 500 = 500

5 с.

520 – 20 = 500

501 – 1 = 500

506 – 6 = 500

600 – 100 = 500

800 – 300 = 500

250 + 250 = 500

420 + 80 = 500

550 – 50 = 500

301 – 1 = 300

700 – 400 = 300

150 + 150 = 300

200 + 100 = 300

800 – 500 = 300

320 – 20 = 300

290 + 10 = 300

250 + 50 = 300

 

70 + 6 = 76

60 + 12 = 72

10 + 50 = 60

40 + 10 + 10 = 60

50 + 20 = 70

4 + 70 = 47

30 + 6 = 36

60 + 3 = 63

80 – 20 = 60

 

500 + 200 = 700

9 с.

500 + 10 = 510

900 – 200 = 700

10 с.

830 – 300 = 530

859 – 9 = 850

7 с.

8 с. 859 – 9 = 850

300 + 300 = 600

 

 

Сторінка 39

Завдання 1

Закономірність: наступне число на 10  більше, ніж попереднє.

0, 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100, 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180

Завдання 2

а

140

190

250

460

570

880

а – 40

100

150

210

420

530

840

Завдання 3

40 + 40 + 40 = 40 • 3 = 120

80 + 80 + 80 = 80 • 3 = 240

940 – 70 = 940 – 100 + 30 = 870

110 – 90 = 110 – 100 + 10 = 20

Завдання 4 Записали числа, щоб нерівності стали правильними

670 < 678 < 680            800 < 870 < 900

100 < 108 < 110            900 < 999 < 1000

Завдання 5  Поділили числа на три групи:

І (одноцифрові числа) — 5, 0, 9, 4, 2

ІІ (двоцифрові числа) — 79, 19, 60, 84

ІІІ (трицифрові числа) — 300, 503, 456, 512, 400

Числа третьої групи називають трицифровими.

Інші завдання дивись тут...