Інші завдання дивись тут...

СТОРІНКА 46

Завдання 7

670 + 180 = 850

520 – 360 = 160

450 + 290 = 740

430 – 270 = 160

230 + 710 = 940

830 – 640 = 190

280 + 280 = 560

740 – 580 = 160

450 + 270 = 720

640 – 270 = 370

560 + 380 = 940

310 – 140 = 170

 

Завдання 8

420 : 70 = 6

7 • 70 = 490

640 : 8 = 80

8 • 40 = 320

630 : 9 = 70

50 • 4 = 200

450 : 5 = 90

3 • 90 = 270

320 : 80 = 4

50 • 3 = 150

420 : 60 = 7

40 • 3 = 120

Завдання 9  

За 4 год роботи генератор витратив 36 л бензину, витрачаючи щогодини однакову кількість літрів. Скільки літрів бензину по­трібно генератору на 6 год роботи?

1 спосіб (арифметичний)

Короткий запис

4 год — 36 л

6 год — ? л

Розв'язання

1) 36 : 4 = 9 (л) – літрів витрачає за 1 год

2) 9 • 6 = 54 (л)

2 спосіб (алгебраїчний)

 

Щогодинна витрата бензину (л)

Час (год)

Загальна витрата бензину (л)

І

однакова

36 : 4

4

36

ІІ

a : 6

6

a

а : 6 = 36 : 4

а : 6 = 9

а = 9 • 6

а = 54 (л)

Відповідь: генератору потрібно 54 літри бензину

 

Завдання 10  У двох коробках по 20 цукерок. Ласунка Майя з'ї­ла кілька цукерок із першої коробки. Побачивши це, ласунка Олена з'їла з другої коробки стільки цукерок, скільки залишилося в першій. Скільки всього цукерок залишилося в обох коробках?

 

Було (ц)

З'їла (ц)

Залишилось (л)

І коробка  Майї

20

х

20 – х

ІІ коробка Олени

20

20 – х

х

(20 – х) + х = 20 (ц.)

Відповідь: у двох коробках залишилося 20 цукерок

 

СТОРІНКА 47

Завдання 1

1) 

 

Маса 1 ящика (кг)

Кількість ящиків (шт.)

Загальна маса (кг)

Абрикоси

?

6

42

Персики

однакова

8

?

Розв'язання

1) 42 : 6 = 7 (кг) — маса 1 ящика з абрикосами або персиками

2) 7 • 8 = 56 (кг)

Відповідь: маса персиків 56 кілограмів

 

2)

 

Маса 1 ящика (кг)

Кількість ящиків (шт.)

Загальна маса (кг)

Абрикоси

4

6

?

Персики

?

8

однакова

Розв'язання

1) 4 • 6 = 24 (кг) — загальна маса абрикосів або персиків

2) 24 : 8 = 3 (кг)

Відповідь: маса одного ящика з персиками 3 кілограми

 

СТОРІНКА 48

Перша обернена задача: 4, 6, 3, ?

Розв'язання

1) 4 • 6 = 24 (кг) — загальна маса абрикосів або персиків

2) 24 : 3 = 8 (ящ.) — кількість ящиків із персиками

Відповідь: у їдальню привезли 8 ящиків із персиками

 

Друга обернена задача: 4, ?, 3, 8

Розв'язання

1) 3 • 8 = 24 (кг) — загальна маса абрикосів або персиків

2) 24 : 4 = 6 (ящ.)

Відповідь: привезли 6 ящиків із абрикосами

 

Третя обернена задача: ?, 6, 3, 8

Розв'язання

1) 3 • 8 = 24 (кг) — загальна маса абрикосів або персиків

2) 24 : 6 = 4 (кг.)

Відповідь: маса ящика із абрикосами 4 кілограми

 

Завдання 2  

560 + 250 = 810

220 – 150 = 70

170 + 340 = 510

420 – 380 = 40

370 + 250 = 620

900 – 430 = 470

430 + 180 = 610

880 – 490 = 390

270 + 270 = 540

740 – 660 = 80

630 + 290 = 920

710 – 520 = 190

 

Завдання 3

У двох коробках 22 олівці. У першій коробці на 2 олівці більше, ніж у дру­гій. Скільки олівців у кожній коробці?

Нехай х (ол.) – у ІІ коробці, тоді х + 2 (ол.) – у І коробці

(х + 2) + х = 22

х • 2 + 2 = 22

х • 2 = 22 – 2

х • 2 = 20

х = 20 : 2

х = 10 (ол.) – у ІІ коробці

х + 2 = 10 + 2 = 12 (ол.) – у І коробці

Відповідь: у першій коробці 12 олівців, у другій – 10 олівців

Інші завдання дивись тут...