Інші завдання дивись тут...

СТОРІНКА 57

Завдання 1

37 = 40 – 3     89 = 90 – 1      370 = 400 – 30     890 = 900 – 10

 

Завдання 2

510 – 280 = 230      300 – 280 = 20

510 – 300 = 210      230 – 210 = 20

480 + 470 = 950     500 – 470 = 30

480 + 500 = 980     980 – 950 = 30

 

Завдання 3

45 + 16 = 45 + 20 – 4 = 61

450 + 160 = 450 + 200 – 40 = 610

81 – 48 = 81 – 50 + 2 = 33

810 – 480 = 810 – 500 + 20 = 330

 

СТОРІНКА 58

Завдання 4

430 – 280 = 150

180 + 340 = 520

640 + 170 = 810

900 – 660 = 240

520 – 450 = 70

470 + 470 = 940

190 + 430 = 620

700 – 470 = 230

 

Завдання 5

До канікул дітям купили на 30 грн квитки в кіно і на 90 грн — таку саму кількість квитків на виставку. Яка ціна квитка на виставку, якщо ціна квитка в кіно 10 грн?

1 спосіб (арифметичний метод)

30 грн — це ? квитків по 10 грн

90 грн — це однаково квитків по ? грн

Розв'язання

1) 30 : 10 = 3 (кв.) — кількість квитків у кіно або на виставку

2) 90 : 3 = 30 (грн)

Відповідь: ціна квитка на виставку 30 гривень

 

Завдання 6  У двох хлопчиків було разом 8 груш. Коли один хлоп­чик з'їв 1 грушу, а інший 3 груші, у них залишилося груш порівну. Скільки груш було в кожного хлопчика?

Розв'язання

1) 1 + 3 = 4 (гр.) – з’їли

2) 8 – 4 = 4 (гр.) – залишилось 

3) 4 : 2 = 2 (гр.) – залишилось у кожного хлопчика

4) 2 + 1 = 3 (гр.) 

5) 2 + 3 = 5 (гр.) 

Відповідь: у першого хлопчика було 3 груші, у другого – 5 груш 

 

Завдання 7 Накресли відрізок OK завдовжки 3 см. Відрізок OK буде радіусом кола. Накресли коло з центром у точці O. 

 

Завдання 8

На озері плавали лебеді, качки та гуси. Лебедів було вдвічі більше, ніж гусей. Качок і гусей разом було стіль­ки, скільки лебедів. Скільки всього птахів було на озері, якщо качок було 8 пар?

Розв'язання

1) 8 • 2 = 16 (к.) – качок

2) 16 • 4 = (10 + 6) • 4 = 64 (пт.)

Відповідь: на озері було 64 птахів

 

СТОРІНКА 59

Завдання 1

67 + (80 • 4 + 40) : 90 – 720 : 8 : 30 = 68

 

Завдання 2

1) 430 + 290 = 430 + 200 + 90 = 720

430 + 290 = 430 + 70 + 220 = 720

430 + 290 = 400 + 30 + 290 = 720

430 + 290 = 420 + 10 + 290 = 720

430 + 290 = 400 + 30 + 200 + 90 = 720

430 + 290 = 430 + 300 – 10 = 720

2) 710 – 580 = 710 – 500 – 80 = 130

710 – 580 = 710 – 510 – 70 = 130

710 – 580 = 700 + 10 – 580 = 130

710 – 580 = 30 + 680 – 580 = 130

710 – 580 = 700 + 10 – 500 – 80 = 130

710 – 580 = 710 – 600 + 20 = 130

 

Завдання 3

560 + 350 = 800 + 110 = 910

430 – 270 = 430 – 230 – 40 = 160

380 + 330 = 600 + 110 = 710

710 – 160 = 710 – 110 – 50 = 550

 

Завдання 4

Для нагородження переможців мате­матичної олімпіади купили 4 книжки за ціною 60 грн кожна і набори олів­ців за ціною 80 грн. Скільки купили наборів олівців, якщо за книжки та за набори олівців заплатили однакову кількість грошей?

Книжки: ? — 4 шт. по 60 грн        

Набори олівців: однаково — ? наборів по 80 грн

Розв'язання

1) 60 • 4 = 240 (грн) – вартість книжки або набору олівців

2) 240 : 80 = 3 (н.)

Відповідь: купили 3 набори олівців

Інші завдання дивись тут...