Інші завдання дивись тут...

Рівність двох трикутників можна встановити, не накладаючи один трикутник на другий, а порівнюючи лише деякі їхні еле­менти, спираючись на певні ознаки.

 

На практиці, наприклад, для встановлення рівності двох земельних ділянок трикутної форми, які не можна накласти одна на одну, зручно спиратися на ознаки.

 

Ознака (у геометрії) – це теорема, яка вказує умови, вико­нання яких дає змогу стверджувати про певні властивості фігур, належність їх до певного класу тощо.

 

Перша ознака рівності трикутників: за двома сторонами і кутом між ними.

Теорема (перша ознака рівності трикутників). Якщо дві сторони і кут між ними одного трикутника дорівнюють відповідно двом сторонам і куту між ними іншого три­кутника, то такі трикутники рівні між собою.

Якщо АВ = А1В1, ВС = В1С1, ∠В = ∠В1, тоді можна стверджувати, що ∆АВС = ∆А1В1С1

 

Друга ознака рівності трикутників: за стороною і двома прилеглими кутами.

Теорема (друга ознака рівності трикутників). Якщо сторона і два прилеглих до неї кути одного трикутника дорівнюють відповідно стороні і двом прилеглим до неї кутам іншого трикутника, то такі трикутники рівні між собою.

Якщо АС = А1С1, ∠А = ∠А1, ∠В = ∠В1, тоді можна стверджувати, що ∆АВС = ∆А1В1С1

 

Третя ознака рівності трикутників: за трьома сторонами.

Теорема (третя ознака рівності трикутників). Якщо три сторони одного трикутника відповідно дорів­нюють трьом сторонам іншого трикутника, то такі три­кутники рівні між собою.

Якщо АВ = А1В1, ВС = В1С1, СD = C1D1, тоді можна стверджувати, що ∆АВС = ∆А1В1С1

 

Зауважимо, що зазвичай на малюнках рівні сторони позначають однаковою кількістю рисок, а нерівні – різною кількістю рисок; рівні кути позначають однаковою кількістю дужок, а нерівні – різною кількістю дужок.

Інші завдання дивись тут...