Інші завдання дивись тут...

Завдання 1

1) 4 • 7 = 28      7 • 8 = 56      7 • 7 = 49     3 • 9 = 27     6 • 9 = 54

2) 28 : 7 = 4      63 : 7 = 9       64 : 8 = 8     18 : 9 = 2     45 : 5 = 9

 

Завдання 39  Порядок дій

300 + 8 • 9 – (400 – 100) = 72

1) 400 – 100 = 300 П   2) 8 • 9 = 72 О   3) 300 + 72 = 372 Л  4) 372 – 300 = 72 Е

 

Завдання 40 Дії з іменованими числами

7 грн 30 коп. – 2 грн 20 коп. = 5 грн 10 коп.

4 грн 50 коп. + 3 грн 10 коп. = 7 грн 60 коп.

8 грн 0 коп. – 4 грн 0 коп. = 4 грн 0 коп.

6 грн 20 коп. + 2 грн 60 коп. = 8 грн 80 коп.

 

Завдання 41  Порозрядне додавання

500 + 84 = 584      400 + 85 = 485      400 + 58 = 458

 

Завдання 42 Літери в порядку зростання чисел, біля яких вони розташовані

425

С

438

Е

540

Р

586

Е

611

Д

726

И

816

Н

881

А

Завдання 43

Множення на число 5:

а

3

9

4

2

7

5

6

8

а • 5

15

45

20

10

35

25

30

40

Ділення на число 6:

b

48

12

18

54

42

30

24

36

b : 6

8

2

3

9

7

5

4

6

Завдання 44

Вежу заввишки 56 м почали розбирати і за день розібрали 8 м. У скільки разів більша частина вежі, що залишилася, від тієї частини, яку розібрали?

Розв’язання

(56 – 8) : 8 = 6 (разів)

Відповідь: у 6 разів більша частина вежі, що залишилася, від тієї частини, яку розібрали

 

Завдання 45

Ігор зі своїми батьками пішов у туристичний похід. У суботу вони подолали відстань 13 км, а в неді­лю — на с км більше. Скільки кілометрів пройшов Ігор за два дні?

13 + (13 + с) (км)

Якщо с = 2, тоді 13 + (13 + с) = 13 + (13 + 2) = 28 (км)

Якщо с = 4, тоді 13 + (13 + с) = 13 + (13 + 4) = 30 (км)

 

Завдання 46  Число 81 поділили на 9. На скільки одиниць частка менша від діленого?

Міркуємо так

81 : 9 = 9 – частка, 81 – 9 = 72 – на стільки одиниць частка менша від діленого

 

Завдання 47

800 + 80 + 8 = 888

400 + 40 + 4 = 444

900 + 1 = 901  

900 – 1 = 899

600 + 60 = 660

400 + 40 = 440

500 + 100 = 600

600 – 400 = 200

Завдання 48

1) 5 • 4 = 20       2 • 7 = 14      9 • 7 = 63    6 • 3 = 18   8 • 6 = 48

2) 27 : 3 = 9       56 : 8 = 7      32 : 8 = 4     24 : 8 = 3   24 : 6 = 7 

 

Завдання 49

800

300

=

500

 

300

+

200

=

500

 

 

+

 

+

 

+

200

100

=

100

100

+

400

=

500

=

 

 

 

=

 

+

 

+

600

200

=

400

400

+

600

=

1000

Завдання 50    500 + 5 = 505     500 + 55 = 555     500 + 50 = 550

 

Завдання 51

2 м 1 дм З см = 213 см

5 м 3 дм 4 см = 534 см

6 м 0 дм 5 см = 605 см

 

Завдання 52

36 + 63 = 99     85 – 34 = 51    51 – 15 = 31 + (20 – 15) = 36    99 – 14 = 85

 

Завдання 53

Множення на число 4:

а

5

9

3

7

2

8

4

6

а • 4

20

36

12

28

8

32

16

24

Ділення на число 5:

b

45

35

10

40

20

30

25

15

b : 5

9

7

2

8

4

6

5

3

Завдання 54

У новорічний подарунок поклали 7 шоколадних цукерок, а карамельок — у 8 разів більше. Скільки всього цукерок поклали в подарунок?

Розв’язання

7 + 7 • 8 = 63 (ц.)

Відповідь: 63 цукерки поклали в подарунок

Задача про купівлю листівок і конвертів за виразом: 54 : 6 – 8

 

Завдання 56  Жерстяну смужку АБ___ВГ зігнули, з'єднавши попарно за­клепками отвори А і В та Б і Г. Яку фігуру отримали: петлю чи кільце? Кільце

 

Завдання 57 

100 + 200 = 300    300 – 100 = 200     200 + 200 = 400    400 – 100 = 300

 

Завдання 58

Назар має намір подолати 12 клітинок двома од­наковими кроками, а Люба — трьома однаковими кроками. На скільки клітинок довший крок Назара, ніж крок Люби?

Розв’язання

12 : 2 – 12 : 3 = 6 – 4 = 2 (кл.)

Відповідь: на 2 клітинки довший крок Назара, ніж крок Люби

 

Завдання 59

700 – 300 = 400

900 – 400 = 500

800 + 1 = 801

800 – 1 = 799

400 + 20 = 420

600 + 40 = 640

500 + 3 = 503

800 + 4 = 804

Завдання 60

800 – 300 = 500

400 + 300 = 700

800 + 30 = 830

900 + 3 = 903

300 + 50 + 1 = 351

800 + 4 = 804

Завдання 61

200 + 81 : (3 + 2 • 3) = 209

1) 2 • 3 = 6  С

2) 3 + 6 = 9 В

3) 81 : 9 = 9 І

4) 200 + 9 = 209 Т

 

Завдання 62

900

400

=

500

 

 

500

200

=

300

=

 

=

 

=

400

200

=

200

Завдання 63   800 + 73 = 873      800 + 37 = 837     800 + 7 = 807

 

Завдання 64

2 сот. 3 дес. 1 од. = 231       200 + 30 + 1 = 231

4 сот. 6 дес. 2 од. = 462       400 + 60 + 2 = 462

5 сот. 8 дес. 9 од. = 589       500 + 80 + 9 = 589

 

Завдання 65

Множення на число 3:

а

3

8

5

6

2

9

7

4

а • 3

9

24

15

18

6

27

21

12

Ділення на число 4:

b

24

8

28

36

20

32

12

16

b : 4

6

2

7

9

5

9

3

4

Завдання 66

1) Іринка за 5 днів прочитала 35 сторінок книжки. Скільки сторінок вона прочитає за 9 днів, якщо щодня читатиме таку саму кількість сторінок?

Розв’язання

(35 : 5) • 9 = 63 (стор.)

Відповідь: 63 сторінки прочитає

 

2) Іринка за 5 днів прочитала 35 сторінок книжки. Скільки сторінок вона прочитає за 9 днів, якщо щодня буде читати на 2 сторінки більше?

Розв’язання

(35 : 5 + 2) • 9 = 81 (стор.)

Відповідь: 81 сторінку прочитає

 

Завдання 67 У скільки разів більша сума чисел 24 і 18 за їх різ­ницю?

(24 + 18) : (24 – 18) = 42 : 6 = 7 (разів)

 

Завдання 68

Книжка коштує 48 грн, а ручка – у 6 разів менше. На скільки більше коштує книжка, ніж ручка?

Розв’язання

48 – 48 : 6 = 40 (грн)

Відповідь: на 40 гривень більше коштує книжка, ніж ручка

 

Завдання 69

У начинку додали 8 кокосових горіхів, волоських — у 7 разів більше, ніж кокосових, а лісових — на 7 більше, ніж волоських. Скільки лісових горіхів додали в начинку?

Розв’язання

1) 8 • 7 = 56 (г.) – волоських горіхів

2) 56 + 7 = 63 (г.) – лісових горіхів

3) 8 + 56 + 63 = 127 (г.)

Відповідь: 127 горіхів додали в начинку

 

Завдання 70

700 – 500 = 200

400 + 400 = 800

800 + 20 + 1 = 821

500 + 50 + 5 = 555

900 + 30 = 930

600 + 40 = 640

200 + 2 = 202

400 + 4 = 404

Інші завдання дивись тут...