Інші завдання дивись тут...

 

 Серія "Вчимось разом" до підручника

"Математика 4 клас Листопад Н. 2021 року видання"

Завдання 25

Круглі числа: 390, 500, 70, 210, 1000, 10

 

Завдання 26 Два круглі (закінчуються цифрою 0) числа, між якими міститься подане число.

Число

155

37

299

55

127

584

Два «сусідні» круглі числа

150,160

30,40

290,300

50,60

120,130

580, 590

Завдання 27 Два розрядні числа третього розряду (мають розряд сотень), між якими воно міститься.

Число 148 міститься між числами 100 і 200

Число 285 міститься між числами 200 і 300

Число 730 міститься між числами 700 і 800

Число 899 міститься між числами 800 і 900

Число 444 міститься між числами 400 і 500

Число 580 міститься між числами 500 і 600

 

Завдання 28 

Додавання способом округлення

140 + 190 = 140 + 200 – 10 = 340 – 10 = 330

567 + 97 = 567 + 100 – 3 = 667 – 3 = 664

267 + 379 = 267 + 400 – 21 = 667 – 21 = 546

777 + 197 = 777 + 200 – 3 = 977 – 3 = 974

Віднімання способом округлення:

746 – 390 = 746 – 400 + 10 = 346 + 10 = 356

473 – 195 = 473 – 200 + 5 = 273 + 5 = 278

 

Завдання 29 Рівняння

х – 288 = 685

х = 685 + 288

х = 973

с – 532 = 380

с = 380 + 532

с = 912

790 + а = 967

а = 967 – 790

а = 177

Завдання 30 Складена задача на множення

Учасників пісенного фестивалю перевозили двома автобусами, в одному з яких було 8 пасажирських місць, а в іншому — 12. Кожний автобус зробив по 3 рейси. Скільки всього учасників перевезли ці автобуси?

1 спосіб

Короткий запис

Учасників — ? уч., 3 рейси по ? (8 учасників і 12 учасників)

Розв’язання

1) 8 + 12 = 20 (уч.) – всього учасників перевезли два автобуси за 1 рейс .

2) 20 • 3 = 60 (уч.)

Відповідь: ці два автобуси за три рейси перевезли 60 учасників

2 спосіб

Короткий запис

І автобус — ? уч., 3 рейси по 8 учасників

ІІ автобус — ? уч., 3 рейси по 12 учасників

Всього — ?

Розв’язання

1) 8 • 3 = 24 (уч.) – учасників перевіз перший автобус.

2) 12 • 3 = 60 (уч.) – учасників перевіз другий автобус.

3) 24 + 60 = 84 (уч.)

Відповідь: ці два автобуси за три рейси перевезли 60 учасників

Завдання 31 Складена задача на знаходження суми добутків

Яблучний сік розлили в 4 трилітрові банки й у 5 дволітрових. Скільки всього літрів соку розлили?

4-літрові банки

2-літрові банки

Всього

4 банки по 3 л

5 банок по 2 л

?

Розв’язання

1) 3 • 4 = 12 (л) – літрів соку розлили в 4-літрові банки.

2) 2 • 5 = 10 (л) – літрів соку розлили в 2-літрові банки.

3) 12 + 10 = 22 (л)

Відповідь: всього розлили 22 літри соку.

� Цю задачу не можна розв’язати двома способами, бо нема однакових числових даних.

 

Завдання 32 №1 — п’ятикутник, №2 — коло, №3 трикутник, №4 — коло, №5 — коло, №6 — чотирикутник.

Групи за формою: кола і многокутники (п’ятикутник, трикутник, чотирикутник)

 

Завдання 33

с – 275 = 488

с = 488 + 275

с = 763

764 – х = 300

х = 764 – 300

х = 464

250 + y = 290

y = 290 – 250

y = 40

Завдання 34 Складена задача на множення

Купили 5 паковань паперових серветок, по 10 грн кожне, і стільки само паковань серветок, по 7 грн кожне. Яка вартість покупки?

Розв’язання

1 спосіб

1) 10 + 7 = 17 (грн) – загальна вартість одного пакування серветок по різній ціні разом.

2) 17 • 5 = 85 (грн)

2 спосіб

1) 10 • 5 = 50 (грн) – вартість серветок по 10 гривень.

2) 7 • 5 = 35 (грн) – вартість серветок по 7 гривень.

3) 50 + 35 = 85 (грн)

Відповідь: вартість покупки 85 гривень

 

Завдання 35 Округли до десятків кожне число.

47 ≈ 50, 99 ≈ 100 , 157 ≈ 160, 82 ≈ 80, 384 ≈ 380

 

Завдання 36 Округли до сотень кожне число.

80 ≈ 100, 479 ≈ 480, 671 ≈ 680, 510 ≈ 500, 73 ≈ 100, 730 ≈ 700

 

Завдання 37 Спосіб округлення

245 + 87 = 245 + 100 – 13 = 345 – 13 = 332

763 + 70 = 763 + 100 – 30 = 863 – 30 = 833

350 + 576 = 350 + 600 – 24 = 950 – 24 = 926

674 + 281 = 674 + 300 – 19 = 974 – 19 = 955  

287 + 330 = 287 + 400 – 70 = 687 – 70 = 617

571 + 240 = 571 + 300 – 60 = 871 – 60 = 811

915 – 386 = 915 – 400 + 14 = 515 + 14 = 529

327 – 195 = 327 – 200 + 5 = 127 + 5 = 132

 

Завдання 38

659 – 361 = 659 – 400 + 39 = 259 + 39 = 298

573 – 259 = 573 – 253 – 6 = 320 – 6 = 314

900 – 583 + 175 = (900 – 600 + 17) + 175 = 317 + 175 = 400 + 80 + 12 = 492

347 + 653 – 738 = (900 + 90 + 10) – 738 = 1000 – 738 = 1000 – 800 + 62 = 262

854 – 369 + 427 = (854 – 400 + 31) + 427 = 485 + 427 = 800 + 100 + 12 = 912

854 – (369 + 427) = 854 – (700 + 80 + 16) = 854 – 796 = 854 – 800 + 4 = 58

 

Завдання 39 Порядок дій

1) Числові вирази

780 – 100 • 7 = 80

1) 100 • 7 = 700

2) 780 – 700 = 80

700 – (125 + 375) = 200

1) 125 + 375 = 400 + 90 + 10 = 500

2) 700 – 500 = 200

25 • 3 – 50 = 25

1) 25 • 3 = (20 + 5) • 3 = 60 + 15 = 75

2) 75 – 50 = 25

600 : 20 – 10 = 20

1) 600 : 20 = 60 : 2 = 30

2) 30 – 10 = 20

900 – (500 – 247) = 647

1) 500 – 247 = 500 – 300 + 53 = 253

2) 900 – 253 = 900 – 300 + 47 = 647

4 • 7 – 7 • 4 = 0

1) 4 • 7 = 28

2) 7 • 4 = 28

3) 28 – 28 = 0

Завдання 40 

1)  Складена задача на знаходження суми добутків.

Купили 8 ящиків помідорів, по 7 кг у кожному, і 3 ящики баклажанів, по 10 кг у кожному. Скільки всього кілограмів помідорів і баклажа­нів купили?

Розв’язання

1 спосіб (діями)

1) 7 • 8 = 56 (кг) – помідорів купили.

2) 10 • 3 = 30 (кг) – баклажанів купили.

3) 56 + 30 = 86 (кг)

2 спосіб (виразом)

7 • 8 + 10 • 3 = 56 (кг)

Відповідь: всього купили 86 кілограмів помідорів і баклажанів

 

2) Складена задача на різницеве порівняння добутків

Купили 8 ящиків помідорів, по 7 кг у кожному, і 3 ящики баклажанів, по 10 кг у кожному. Чого купили більше — помідорів чи баклажанів? На скільки кілограмів більше?

Короткий запис

Помідори — ? кг, 8 ящиків по 7 кг; на ? кг більше

Баклажани — ? кг, 3 ящики по 10 кг

Розв’язання

1 спосіб (діями)

1) 7 • 8 = 56 (кг) – помідорів купили.

2) 10 • 3 = 30 (кг) – баклажанів купили.

3) 56 > 30  помідорів більше, ніж баклажанів

4) 56 – 30 = 26 (кг)

2 спосіб (виразом)

7 • 8 – 10 • 3 = 26 (кг)

Відповідь: на 26 кілограмів більше купили помідорів, ніж баклажанів

� Задачі схожі: однакові числові дані. Задачі різняться запитанням, тобто діями.


Завдання 41 

1) Складена задача на знаходження суми добутків

Для спортивної школи привезли 6 сіток баскет­больних м'ячів, по 4 м'ячі в кожній, і 5 сіток футбольних м'ячів, по 5 м'ячів у кожній. Скільки всього баскетбольних і футбольних м'ячів при­везли?

Розв’язання

1) 4 • 6 = 24 (м.) – баскетбольних м’ячів привезли.

2) 5 • 5 = 25 (м.) – футбольних м’ячів привезли.

3) 24 + 25 = 49 (м.)

Відповідь: привезли всього 49 баскетбольних і футбольних м’ячів

� Змінили умову задачі так, щоб під час розв'язування третьою дією була дія віднімання. Отримали складені задачі на різницеве порівняння добутків.

а) Для спортивної школи привезли 6 сіток баскет­больних м'ячів, по 4 м'ячі в кожній, і 5 сіток футбольних м'ячів, по 5 м'ячів у кожній. На скільки більше привезли футбольних м'ячів, ніж баскетбольних?

Розв’язання

5 • 5 – 4 • 6 = 1 (м.)

Відповідь: на 1 футбольний м’яч більше, ніж баскетбольних

б) Для спортивної школи привезли 6 сіток баскет­больних м'ячів, по 4 м'ячі в кожній, і 5 сіток футбольних м'ячів, по 5 м'ячів у кожній. На скільки менше привезли баскетбольних  м'ячів, ніж футбольних?

Розв’язання

5 • 5 – 4 • 6 = 1 (м.)

Відповідь: на один баскетбольний м’яч менше, ніж футбольних

 

Завдання 42 

1) Зображені об’ємні фігури: конус, циліндр, піраміда, куб, куля

2) Відповідний предмет: морозиво, стакан, іграшкова піраміда, коробка, м’яч

 

Завдання 43 Проста задача на різницеве порівняння

Довжина річки Прип'ять у межах України стано­вить 261 км, а довжина її лівої притоки — річки Горинь — у межах України становить 577 км. Яка із цих річок має більшу протяжність у межах України? На скільки кілометрів більшу?

Короткий запис

Прип’ять — 261 км

Горинь — 577 км, на ? км більше

Розв’язання

577 > 261    річка Горинь має більшу протяжність, ніж річка Прип’ять

577 – 261 = 316 (м)

Відповідь: на 316 метрів більша протяжність річки Горинь, ніж річки Прип’ять

 

Завдання 44

677 + 264 = 677 + 300 – 36 = 977 – 36 = 941

900 – 485 = 900 – 500 + 15 = 415

48 : 8 + 48 : 6 = 6 + 8 = 14

72 : 8 – 72 : 9 = 9 – 8 = 1

(348 + 352) : 100 = (600 + 90 + 10) : 100 = 700 : 100 = 7

9 • (73 + 27) : 10 = 9 • (90 + 10) : 10 = 9 • 100 : 10 = 900 : 10 = 90

Інші завдання дивись тут...