Інші завдання дивись тут...

Завдання 2

Одноцифрові числа: 9, 4, 0

Двоцифрові числа: 45, 22, 30, 21

Трицифрові числа: 721, 301, 600, 183, 321, 200

Числа третього десятка: 22, 21, 30

Круглі числа: 600, 30, 1000, 0, 200

Числа, які мають однакову кількість десятків та одиниць: 22, 600, 1000, 0, 200

 

Завдання 3 Натуральні числа

1) Числа між 17 і 24: 18, 19, 20, 21, 22, 23

Числа між 39 і 45: 40, 41, 42, 43, 44

Числа між 108 і 114: 109, 110, 111, 112, 113

Числа між 510 і 519: 511, 512, 513, 514, 515, 516, 517, 518

Числа між 989 і 1000: 990, 991, 992, 993, 994, 995, 996, 997, 998, 999

2) Пропущені сотні між 100 і 600: 200, 300, 400, 500

Пропущені сотні між 300 і 900:  400, 500, 600, 700, 800

Пропущені сотні між 700 і 1000: 800, 900

 

Завдання 4

1 + 1 = 2            2 – 1 = 1

19 + 1 = 20        20 – 1 = 19

40 + 1 = 41        41 – 1 = 40

67 + 1 = 68        68 – 1 = 67

90 + 1 = 91        91 – 1 = 90

100 + 1 = 101       101 – 1 = 100

201 + 1 = 202       202 – 1 = 201

599 + 1 = 600       600 – 1 = 599

890 + 1 = 891       891 – 1 = 890

999 + 1 = 1000     1000 – 1 = 999

Завдання 5 Порівняння чисел

6 сот. 8 дес. > 608  (680 > 608)       1 сот. 2 дес. 4 од. = 124  (124 = 124)

9 сот. 1 од. > 109    (901 > 109)       815 < 8 сот. 5 дес. 1 од.   (815 < 851)

 

Завдання 6

480 + 1 – 60 = 421

170 – 70 – 1 = 99

60 – 1 + 500 = 599

459 + 1 – 60 = 400

0 + 231 – 1 = 230

813 + 0 – 13 = 800

 

Завдання 7

Сторінку Ірини в соціальній мережі відвідало 326 гостей, а сторінку Дмитра — 318 гостей. На скільки більше гос­тей відвідало сторінку Ірини в соціальній мережі, ніж сто­рінку Дмитра?

Розв’язання

326 – 318 = 8 (г.)

Відповідь: сторінку Ірини в соціальній мережі відвідало на 8 гостей більше.

 

Завдання 8

279 + 1 – 40 = 240

458 + 1 – 400 = 59

566 – 1 + 6 = 571

688 + 1 – 0 = 689

970 – 1 – 9 = 960

76 – 76 + 300 = 300

 

Завдання 9

У літньому таборі Данило познайомився зі 126-ма одно­літками, а в Зої з'явилося на 20 нових знайомих більше, ніж у Данила. Скільки нових знайомих з'явилось у Зої в літньому таборі?

Розв’язання

126 + 20 = 146

Відповідь: у Зої з'явилось 146 нових знайомих в літньому таборі.

 

Завдання 10

Складіть усі можливі числа, використовуючи цифри 6, 9, 1.

691, 619, 961, 916, 169, 196

В порядку зростання: 169 196 619 691 916 961

 

Завдання 11

91 = 90 + 1

290 = 200 + 90

632 = 600 + 30 + 2

710 = 700 + 10

311 = 300 + 10 + 1

444 = 400 + 40 + 4

 

Завдання 12

Склади всі можливі рівності на додавання та віднімання, використовуючи подані числа.

800 + 1 = 801

801 + 1 = 802

800 + 801 = 1601

800 – 1 = 799

801 – 1 = 800

801 – 800 = 1

500 + 74 = 574

574 + 74 = 648

500 + 574 = 1074

500 – 1 = 499

574 – 1 = 573

574 – 500 = 74

1 + 1000 = 1001

1 + 999 = 1000

1000 + 999 = 1999

1000 – 1 = 999

999 – 1 = 998

1000 – 999 = 1

Завдання 13 Кругові вирази.

607 + 1 = 608

608 – 8 = 600

600 + 100 = 700

700 – 1 = 699

699 – 90 = 609

609 + 80 = 689

689 – 1 = 688

688 – 81 = 607

 

Завдання 14

Прямий кут, гострий кут, тупий кут

 

Завдання 15

1, 3, 4 – прямі кути.

2 – гострий кут

5 – тупий кут

 

Завдання 16

У квадрата і прямокутника прямі кути.

У паралелограма немає жодного прямого кута.

 

Завдання 17

В Україні мешкають 360 видів птахів, з яких 310 мігрують або живуть далеко від людського житла. Скільки видів птахів постійно живуть поряд із людськими оселями?

Розв’язання

360 – 310 = 50 (пт.)

Відповідь: 50 видів птахів постійно живуть поряд із людськими оселями.

 

Завдання 18

300 – 1 + 101 = 400  

755 – 55 + 24 = 724

457 – 1 – 56 = 400

199 + 1 – 200 = 0

308 + 11 – 0 = 319  

866 – 1 – 1 = 864

 

Завдання 19

В автосалоні було 136 автомобілів. За день продали 6 автомобілів, потім доставили до автосалону 20 нових автомобілів. Скільки автомобілів було в автосалоні на­прикінці дня?

Розв’язання

136 – 6 = 130 (авт.) – залишилося після продажу

130 + 20 = 150 (авт.)

Відповідь: 150 автомобілів було в автосалоні на­прикінці дня.

 

Завдання 20

1 - паралелограм

2 - трапеція

3 - квадрат

4 - шестикутник

5 - прямокутник

6 - п'ятикутник

Групи.

Чотирикутники: 1, 2, 3, 5

Багатокутники: 4, 6

Прямі кути мають фігури: 3, 5

 

Завдання 21 «Магічні» квадрати

200

450

100

150

250

350

400

50

300

 

180

30

240

210

150

90

60

270

120

 

Завдання 22

Якщо а = 130, тоді 375 + а=375 + 130 = 505

Якщо а = 37, тоді 375 + а =375 + 37 = 412

Якщо b = 360, тоді b – 170 = 360 – 170 = 190

Якщо b = 655, тоді b – 170 = 655 – 170 = 485

 

Завдання 23

450 + a < 453, при а=0, 1, 2

157 – b > 154, при b=0, 1, 2

с + 975 < 977, при с=0, 1

 

Завдання 24

Склади й розв'яжи задачу за схемою.

У магазин привезли 820 кілограмів овочів. Скільки було кілограмів помідорів, якщо огірків було 340 кілограмів.

Розв’язання

820 – 340 = 480 (кг)

Відповідь: було 480 кілограмів помідорів.

 

Завдання 25

У садівництві виростили 48 саджанців червоних троянд, а білих на b саджанців менше. Усі саджанці порівну від­правили у 2 магазини квітів. Скільки саджанців троянд отримав кожний магазин? Склади вираз зі змінною та знайди його значення, якщо ця змінна дорівнює 16.

Розв’язання

1) 48 – b (кв.) – білих троянд

2) 48 + (48 – b) – всіх троянд

3) (48 + (48 – b)):2 – отримав кожний магазин

Якщо b=16, тоді (48 + (48 – b)):2=(48 + (48 – 16)):2=(48 + 32):2=80:2=40

Відповідь: 40 саджанців троянд отримав кожний магазин.

 

Завдання 26

Якщо k = 420, тоді 896 – k=896 – 420=476

Якщо k = 538, тоді 896 – k=896 – 538=358

Якщо k = 279, тоді 896 – k=896 – 279=617

 

Завдання 27

На лісовій ділянці росло 80 сосен, а ялин у d разів менше. На скільки більше сосен росло на цій лісовій ділянці, ніж ялин. Склади вираз зі змінною та знайди його значення, якщо ця змінна дорівнює 4.

Розв’язання

1) 80 : d (д.) – ялин росло

2) 80 – (80 : d) – на стільки більше сосен, ніж ялин

Якщо k = 4, тоді 80 – (80 : d)= 80 – (80 : 4)=80 – 20 = 60

Відповідь: на 60 сосен більше росло на цій лісовій ділянці, ніж ялин.

Інші завдання дивись тут...