Інші завдання дивись тут...

Завдання 1  Множення

1) 3 • 6 = 18     7 • 8 = 56    7 • 7 = 49    9 • 9 = 81     6 • 5 = 30

2) 36 : 9 = 4     72 : 8 = 9     81 : 9 = 9    36 : 4 = 9     72 : 9 = 8

 

Завдання 2 Знайшли п’яту частину числа

45 : 5 = 9    30 : 5 = 6       15 : 5 = 3      25 : 5 = 5

 

Завдання 3

Множення на число 8:

а

2

8

9

5

3

4

7

6

а • 8

16

64

72

40

24

16

56

36

Ділення на число 9:

b

72

18

45

63

54

27

81

36

b : 9

8

2

5

7

6

3

9

4

Завдання 4

100 к. = 1 грн

200 к. = 2 грн

300 к. = 3 грн

400 к. = 4 грн

500 к. = 5 грн

600 к. = 6 грн

700 к. = 7 грн

800 к. = 8 грн

900 к. = 9 грн

1000 к. = 10 грн

Завдання 5

213 = 2 сот. 10 дес. 3 од.    567 = 5 сот. 6 дес. 7 од.     308 = 3 сот. 8 од.

 

Завдання 6     500 + 64 = 564         500 + 53 = 583     600 + 83 = 683

 

Завдання 7  Літери в порядку зростання

100

М

200

А

300

Т

400

Е

500

М

600

А

700

Т

800

И

900

К

1000

А

Завдання 8

63 : 7 = 9 К

35 : 7 = 5 О

56 : 7 = 8 М

49 : 7 = 7 А

56 : 8 = 7 М

64 : 8 = 8 И

72 : 8 = 9 Л

48 : 8 = 6 О

63 : 9 = 7 К

54 : 9 = 6 У

72 : 9 = 8 Л

36 : 9 = 4 Я

Завдання 9

У мами було 100 гривень. Вона витратила 8 купюр по 5 грн. Скільки гривень залишилось у мами?

Розв’язання

100 – 5 • 8 = 60 (грн)

Відповідь: 60 гривень

 

Завдання 10

У Миколи було 4 монети по 10 коп., а в Петра — 5 та­ких монет. Скільки всього копійок було у хлопців?

Розв’язання

10 • 4 + 10 • 5 = 90 (коп.)

2 спосіб

10 • (4 + 5) = 90 (коп.)

Відповідь: 90 копійок було в хлопців

 

Завдання 11  Якщо смужку паперу зігнути по пунктирній лінії А, то її лівий верхній кінець буде спрямовано вниз. По якій пунктирній лінії потрібно зігнути смужку ще раз, щоб її правий верхній кінець теж був спрямований униз? Б

 

Завдання 12

1) Маса води в 10 відрах 1 ц. Скільки кілограмів води в одному відрі?

Розв’язання

1 ц : 10 = 100 кг : 10 = 10 кг

Відповідь: 10 кілограмів води в одному відрі

2) 2 ц = 200 кг    5 ц = 500 кг      10 ц = 1000 кг

 

Завдання 13

Чоловічок може подолати 15 клітинок п'ятьма од­наковими кроками. Скільки клітинок подолає чо­ловічок дев'ятьма такими кроками?

Розв’язання

15 : 5 • 9 = 27 (кл.)

Відповідь: подолає 27 клітинок

 

Завдання 14 Порядок дій

45 : 9 • 8 = 40

63 : 9 • 5 = 35

48 : 8 • 9 = 63

36 : 4 • 9 = 81

40 : 8 • 9 = 45

24 : 8 • 9 = 27

27 : 9 • 7 = 21

36 : 9 • 5 = 20

Завдання 15

1) 5 • 6 = 30     9 • 2 = 18    6 • 6 = 36     9 • 7 = 63     8 • 7 = 56

2) 35 : 7 = 5     27 : 9 = 3    56 : 8 = 7      36 : 6 = 4     28 : 7 = 4

 

Завдання 16

96 см = 9 дм 6 см       

460 см = 4 м 6 дм

567 = 5 м 6 дм 7 см

 

Завдання 17 Додати 1 — знайти наступне число. Відняти 1 — знайти попереднє число.

145 + 1 = 146    169 + 1 = 170    120 + 1 = 121    170 + 1 = 171

191 – 1 = 190     190 – 1 = 189    198 + 1 = 199    199 + 1 = 200

 

Завдання 18

1 сот. 5 дес. 2 од. = 156    9 сот. 2 дес. = 92   6 сот. 4 дес. 7 од. = 647    4 сот. 4 од. = 44

 

Завдання 19  Найбільше трицифрове число має 9 сот. 9 дес. 9 од. Назви наступне число в ряду.

999 = 9 сот. 9 дес. 9 од.       999 + 1 = 1000 = 10 сот.

 

Завдання 20     500 + 65 = 565     600 + 65 = 665      400 + 65 = 465

 

Завдання 21 Одиниці вимірювання

4 грн 40 коп. = 440 коп.

6 грн 20 коп. = 620 коп.

8 грн 50 коп. = 850 коп.

 

Завдання 22

Майстри виготовили 100 керамічних глечиків. Шіст­десят чотири глечики упакували по одному в папір, а решту склали в коробки, по 6 глечиків у кожну. Скільки таких коробок знадобилося?

Розв’язання

(100 – 64) : 6 = 6 (к.)

Відповідь: 6 коробок знадобилося

 

Завдання 23

Множення на число 7:

а

3

8

2

6

9

5

7

4

а • 7

21

56

14

42

63

35

49

28

Ділення на число 8:

b

48

24

64

32

56

16

40

72

b : 8

6

3

8

4

7

2

5

9

Завдання 24  Які вершини потрібно накласти попарно, щоб ці фігури сумістилися?

F – N, A – O, B – P, C – K, D – L, E – M

 

Завдання 25

Біля причалу стояло 16 вітрильників. Чотири віт­рильники вийшли в море. У скільки разів більше вітрильників залишилось біля причалу, ніж вийшло в море?

Розв’язання

(16 – 4) : 4 = 3 (рази)

Відповідь: у 3 рази більше вітрильників залишилось біля причалу, ніж вийшло в море

 

Завдання 26

45 : 9 • 7 = 35

36 : 4 • 9 = 81

81 : 9 : 3 = 3

42 : 7 : 2 = 3

56 : 8 • 6 = 42

40 : 5 • 8 = 72

36 : 6 • 4 = 24

21 : 7 • 9 = 27

Завдання 27

1) 9 • 8 = 72     7 • 5 = 35    4 • 6 = 24     8 • 8 = 64      9 • 4 = 36

2) 54 : 9 = 6    56 : 7 = 8      72 : 8 = 9    54 : 6 = 9     45 : 9 = 5

 

Завдання 28  «Сусіди» числа 120: 119, 121

 

Завдання 29  Порозрядне додавання

400 – 200 = 200

500 + 100 = 600

200 + 200 = 400

900 – 500 = 400

600 – 400 = 200

300 + 300 = 600

Завдання 30 

Множення на число 6:

а

4

9

2

7

3

5

8

6

а • 6

24

54

12

42

18

30

48

36

Ділення на число 7:

b

49

28

14

63

42

56

21

35

b : 7

7

4

2

9

6

8

3

5

Завдання 31

5 грн + 50 коп. = 550 коп.

7 грн + 0 коп. = 700 коп.

9 грн + 90 коп. = 990 коп.

50 коп.

 

Завдання 32  Скільки повітряних кульок можна відв'язати від шальок терезів, не порушуючи їхньої рівноваги?

Міркуємо так. 30 + 5 + 5 + 5 – (25 + 5 + 5) = 35 – 25 = 10 = 5 + 5.

Треба відв’язати 2 кульки

 

Завдання 33  Літери у порядку зростання чисел, біля яких вони розташовані

421

П

453

О

469

Л

487

О

501

В

521

И

552

Н

581

А

Завдання 34  Дії з іменованими числами

5 ц 48 кг + 8 ц 25 кг = 13 ц 53 кг

64 ц 36 кг – 55 ц 12 кг = 9 ц 24 кг

63 ц 14 кг + 11 ц = 74 ц 14 кг

 

Завдання 35

Для святкового столу приготували 9 бутербродів із шинкою, а з сиром — у 3 рази більше. Скільки всього бутербродів приготували для святкового столу?

Розв’язання

9 + 9 • 3 = 36 (б.)

Відповідь: 36 бутербродів приготували

 

Завдання 36

У першій половині дня в кафе продали 8 молочних коктейлів, а в другій половині — у 6 разів більше. Скільки молочних коктейлів продали в кафе про­тягом дня?

Розв’язання

8 + 8 • 6 = 56 (к.)

Відповідь: 56 коктейлів продали в кафе

 

Завдання 37

500 – 300 = 200

600 – 200 = 400

400 + 300 = 700

800 + 200 = 1000

300 + 300 = 600

400 + 400 = 800

600 – 400 = 200

500 – 100 = 400

Інші завдання дивись тут...