Загрузка...

Інші завдання дивись тут...

Сторінка 31.

1. Ким був Дедал з грецького міфу «Дедал та Ікар»? Як він опинився на острові Крит? Яким ви уявляєте славетного будівничого? Чому митець почувався рабом? Яке відкриття він зробив?

Дедал, нащадок царського роду, жив у Афінах. Був майстром різьблення та будівничим. Коли його учень, небіж Талос, спіткнувся і впав з висоти, афінський люд несправедливо звинуватив та засудив митця до вигнання. Митець почувався рабом, бо цар Мінос не хотів його відпустити на батьківщину, він не був вільним. Дедал зробив відкриття, що подібно птахові він зможе покинути земні володіння Міноса.

 

2. Чому загинув Ікар? Як люди зберегли пам'ять про нього?

Ікар захопився польотом, тому дуже високо піднявся над землею до сонця, розтопився віск, без пір'я він стрілою впав на землю і розбився. Острів, біля якого загинув Ікар, люди назвали Ікарія, а море довкола і досі звуть Ікарійським.  

 

3. Хто читає уважніше? Прогляньте текст: скільки разів у ньому трапляються слова Крит та Ікар.

Слово Крит зустрічається два рази, Ікар – шість разів.

 

• Дізнайтесь, у яких ще творах йдеться про мрію людини літати, немов птах.

«Маленький принц».

Давньогрецький міф «Дедал та Ікар». План. 

 

1. Аналіз української обрядової пісні «Як ще не було початку світа…». Про яке дерево розповідається в стародавній обрядовій пісні «Як ще не було початку світа»?

У стародавній пісні розповідається про світове дерево.

 

2. Які пташки радилися? Який світ хотіли поставити?

Раду радили три голуби. Хотіли поставити світ зі землею, сонцем, місяцем та зорями.

 

3. Назвіть ознаки, які вжито до слів море, явір, пісок, землиця, місяць, зоря. Яке ставлення людей до сил природи вони передають?

Широке море, явір зелененький, дрібний пісок, свята землиця, місяць ясний, рум'яна зоря. Вони передають шанобливе ставлення до сил природи.

Інші завдання дивись тут... 

Загрузка...