Інші завдання дивись тут... 

Завдання 376. Розв'яжи задачу за допомогою рівняння.

За тиждень слоненя підросло та поважчало на 4 кг. Тепер його маса становить 242 кг. Яка була маса слоненяти на початку тижня?

Розв'язання.

Нехай х (кг) – маса слоненяти на початку тижня, тоді складемо рівняння

х + 4 = 242

х = 242 – 4

х = 242 – 2 – 2 

х = 238

Відповідь: на початку тижня маса слоненяти було 238 кг.

 

Завдання 377. 

567859 – 8 + 7 = 567851 + 7 = 567858

67457 – 9 + 5 = 67457 – 4 – 5 + 5 = 67453 

379742 – 5 = 379742 – 2 – 3 = 379740 – 3 = 379737

4893 + 8 = 4893 + 7 + 1 = 4900 + 1 = 4901

 

Завдання 378. 

143 566 < 243 566 142 325 > 142 325

Завдання 379

896 916 (вісімсот дев'яносто шість тисяч дев'ятсот шістнадцять).

У записі числа 2 класи (одиниць, тисяч) по 3 розряди.

Усього 6 розрядів (одиниці, десятки, сотні, тисячі, десятки тисяч, сотні тисяч).

У розряді одиниць тисяч знаходиться цифра 6. 

У числі всього 896 тисяч.

 

Завдання 380. Прочитай приклади. У межах яких розрядів треба виконувати дії в кожному прикладі?

3675 + 21 = 3696

26426 + 98 = 26426 + 74 + 24 = 26500 + 24 = 26524

9838 – 27 = 9811

17952 – 36 = 17916

 

Завдання 381. 

2362 + 92 = 2362 + 40 + 52 = 2402 + 52 = 2454

5720 + 69 = 5789

29080 – 42 = 29080 – 40 – 2 = 29040 – 2 = 29038

232038 – 38 = 232000

6580 – 22 = 6580 – 20 – 2 = 6560 – 2 = 6558

12649 – 39 = 12610

308 641 + 72 = 308 641 + 59 + 13 = 308700 + 13 = 308713

157536 + 85 = 157536 + 64 + 21 = 157600 + 21 = 157621

 

Завдання 382

+8007

     81

  8089

_7675

     35

  7640

_24582

      46

  24536

_912072

        58

  912014

+96408

      79

  96487

 

Завдання 383. 

+5328

     60

  5388

Перевірка.

_5388 

  5328

     60

+44030

  20704

  64734

Перевірка.

_64734

  44030

  20704

_333842

        21

  333821

Перевірка.

-333842

 333821

       21

_6092

     61

  6031

Перевірка.

_6092

  6031

     61

_5607

     10

  5597

Перевірка.

_5607

  5597

     10

 

Завдання 384. 

+5347

     98

  5445

+64734

      86

   64820

_61289

      98

  61191

_44341

      95

  44246

 

Завдання 385.

6684 –  79 = 6684 – 74 – 5 = 6610 – 5 = 6605

6903 + 97 = 7000

56239 + 82 = 56239 + 61 + 21 = 56300 + 21 = 56321

12704 + 57 = 12704 + 56 + 1 = 12760 + 1 = 12761

789325 –  84 = 789325 – 24 – 60 = 789301 – 60 = 789241

480062 + 57 = 480062 + 37 + 20 = 480099 + 20 = 480119

 

Завдання 386. 

х – 37 = 1649 

х = 1649 + 37

х = 1649 + 31 + 6

х = 1680 + 6

х = 1686

1686 – 37 = 1686 – 36 – 1 = 1649

1649 = 1649

 

а + 98 = 33421

а = 33421 – 98

а = 33421 – 21 – 77

а = 33400 – 77

а = 33400 – 70 – 7

а = 33330 – 7

а = 33323

33323 + 98 = 33323 + 77 + 21 = 33421

33421 = 33421

Завдання 387. Запиши рівняння за текстом: якщо від р відняти 135, то дістанемо 3047. Розв'яжи це рівняння.

Розв'язання.

р – 135 = 3047

р = 3047 + 135

р = 3047 + 133 + 2

р = 3180 + 2

р = 3182

 

Завдання 388. Дмитрик задумав число, відняв від нього 349 і дістав 1000. Яке число задумав Дмитрик?

Розв'язання.

Нехай х – задумане число, тоді складемо рівняння

х – 349 = 1000

х = 1000 + 349

х = 1349 – задумане число.

Відповідь: Дмитрик задумав число 1349.

 

Завдання 389. Розв'яжи задачу, склавши рівняння.

До магазину привезли торти. Коли 103 торти продали, їх залишилося 32. Скільки тортів привезли до магазину?

Розв'язання.

Нехай х (т.) – тортів привезли до магазину, тоді складемо рівняння

х – 103 = 32

х = 32 + 103

х = 135 (т.) – привезені торти.

Відповідь: до магазину привезли 135 тортів.

 

Завдання 390. 

1) Скільки повних місяців триває навчальний рік? Скільки повних місяців тривають літні канікули?

2) Скільки всього святкових і вихідних днів у році?

3) У якому за порядком місяці твій день народження? День народження твоїх рідних?

 

Завдання 391. Розв'яжи задачу за допомогою рівняння.

Після того, як у залі театру перед виставою вимкнули 65 лампочок, залишилося світити ще 47. Скільки лампочок світилося на початку?

Розв'язання.

Нехай х (л.) – лампочок світилося на початку, тоді складемо рівняння

х – 65 = 47

х = 47 + 65

х = (40 + 60) + (7 + 5)

х = 100 + 12

х = 112 (л.) – лампочок світилося на початку.

Відповідь: на початку світилося 112 лампочок.

 

Завдання 392. 

8888 ˃ 888 

4444  < 444444

37 676 < 38 676

273 906 ˃ 273 806

Завдання 393. Порівняй.

7 км ˃ 780 м   , бо 7 км = 7000 м, а 7000 м>780 м

9 м < 9 км

5 ц < 478 ц

5 кг < 10 ц

3 км 40 м ˃ 340 м , бо 3 км 40 м = 3040 м, а 3040 м > 340 м

4 км З м ˃ 3003 м , бо 4 км 3 м = 4003 м, а 4003 м > 3003 м

 

Завдання 394. 

600 + 300 = 900

600 + 350 = 950

403 + 403 = 806

216 + 216 = 216 + 214 + 2 = 430 + 2 = 432

762 – 702 = 60

762 –  762 = 0

 

Завдання 395. Прочитай приклади. У межах яких розрядів треба виконати обчислення в кожному прикладі?

4532 + 126 (одиниці, десятки, сотні)

47265 + 358 (одиниці, десятки, сотні)

38 976 – 314 (одиниці, десятки, сотні)

9456 – 787 (одиниці, десятки, сотні, тисячі)

 

Завдання 396. 

+3423

   360

  3783

+28430

     876

  29306

_8467

   430

  8037

_9567

   421

  9146

+9015

   502

  9517

_62214

     895

  61319

 

Завдання 397. 

3072 + 328 = 3400

5048 + 582 = 5048 + 552 + 30 = 5600 + 30 = 5630

36273 + 457 = 36273 + 427 + 30 = 36700 + 30 = 36730

45180 + 540 = 45180 + 520 + 20 = 45700 + 20 = 45720

6905 –  790 = 6905 – 705 – 85 = 6200 – 85 = 6115

3898 – 628 = 3270

932000 – 305 = 931000 + 1000 – 305 = 931000 + 695 = 931695

644000 –  527 = 643000 + 1000 – 527 = 643000 + 473 = 643473 

 

Завдання 398. Робітник виготовив 1087 деталей за 3 дні. Першого дня він виготовив 299 деталей, другого — 303. На скільки більше деталей він виготовив третього дня, ніж другого?

Розв'язання.

1 спосіб.

1) 303 + 299 = 602 (д.) – виготовив першого і другого дня разом.

2) 1087 – 602 = 485 (д.) – виготовив третього дня.

3) 485 – 303 = 182 (д.) – на стільки більше деталей виготовив третього дня, ніж другого.

2 спосіб.

1) 1087 – 299 – 303 = 485 (д.) – виготовив третього дня.

3) 485 – 303 = 182 (д.) – на стільки більше деталей виготовив третього дня, ніж другого.

Відповідь: третього дня він виготовив на 182 деталі більше, ніж другого дня.

 

Завдання З99. 

х – 650 = 1000

х = 1000 + 650 

х = 1650

1650 – 650 = 1000

1000 = 1000

с – 2000 = 42000

с = 42000 + 2000

с = 44000

44000 – 2000 = 42000

42000 = 42000

k – 1000 = 10000

k = 10000 + 1000

k = 11000

11000 – 1000 = 10000

10000 = 10000

 

Завдання 400. 

Гострі кути: ABL, LBO, OBC, ALB, BOC, BNC, KNO, KON

Тупі кути: BCO, CNO, BLO 

Інші завдання дивись тут...