Інші завдання дивись тут...

Завдання 275  Ознайомлення з дробами

1/4 від 1 м = 100 см : 4 = 25 см

1/3 від 1 год = 60 хв : 3 = 20 хв

1/2 від 1 хв = 60 с : 2 = 30 с

1/6 від 2 год = 120 хв : 6 = 20 хв

1/5 від 3 м = 30 дм : 5 = 6 дм

 

Завдання 276, 277

18 • 4 = (10 + 8) • 4 = 72

35 • 2 = (30 + 5) • 2 = 70

29 • 3 = (20 + 9) • 3 = 87

170 • 5 = (100 + 70) • 5 = 850

 

Завдання 278

Уляна вивела свого улюбленця на прогулянку о 15 год 15 хв, а повернулася додому о 16 год 45 хв. Скільки часу тривала прогулянка?

 

Завдання 279  Рівняння

х : 6 = 16

х = 16 • 6

х = 96

96 : 6 = 16

16 = 16

3 • х = 93

х = 93 : 3

х =  31

3 • 31 = 93

93 = 93

Завдання 280

Відстань між Жабкою і Зайчиком становила 20 м. Вони вирушили в протилежних напрямках: Жабка прострибала 15 м, а Зайчик — у 4 рази більшу відстань. Яка відстань стала між ними?

Розв’язання

1) 15 • 4 = (10 + 5) • 4 = 60 (м) – відстань зайчика

2) 20 + 60 = 80 (м) 

Відповідь: відстань між тваринами 60 метрів

 

Завдання 281  Юрко й Інна знайшли горіхів порівну. Марко віддав Інні 4 свої горіхи. На скільки більше горіхів стало в Інни, ніж у Марка?

 

Завдання 282  Множення перевіряємо діленням

19 • 5 = (10 + 9) • 5 = 95

95 : 5 = (50 + 45) : 5 = 19

27 • 3 = (20 + 7) • 3 = 81

81 : 3 = (60 + 21) : 3 = 27

140 • 4 = (100 + 40) • 4 = 560

560 : 4 = (400 + 160) : 4 = 140

260 • 2 = (200 + 60) • 2 = 520

520 : 2 = (400 + 120) : 2 = 260

 

Завдання 283

Троє вишивальниць за 4 тижні вишили 24 великодні рушнички. Скільки великодніх рушничків вишивала за один тиждень одна виши­вальниця, якщо продуктивність у них була однакова? 

 

Завдання 284, 285  

Ділення перевіряємо множенням і діленням:

84 : 7 = (70 + 14) : 7 = 12

12 • 7 = (10 + 2) • 7 = 84

13 • 4 = (10 + 3) • 4 = 52

52 : 4 = (40 + 12) : 4 = 13

Віднімання перевіряємо додаванням і відніманням:

72 – 54 = 18

18 + 54 = 72

72 – 18 = 54

Додавання перевіряємо відніманням:

290 + 370 = 660

660 – 290 = 370

660 – 370 = 290

 

Завдання 286  Одиниці вимірювання

248 см = 2 м 48 см

248 см = 20 дм 48 см

576 мм = 5 дм 76 мм

576 мм = 50 см 76 мм

 

Завдання 287

Маса З однакових пінгвінів 78 кг Страус важчий за пінгвіна на 25 кг Яка маса 2 таких страусів?

 

Завдання 288

Ліхтарик коштує 50 грн. Антон купив цей ліхтарик, витративши на ньо­го третину своїх грошей. Яка була б ціна ліхтарика, якби Антон витра­тив на нього половину всіх грошей?

 

Завдання 289 Побудуй два різні прямокутники з периметром 18 см.

Прямокутник довжиною 5 см і шириною 4 см

Прямокутник довжиною 6 см і шириною 3 см

 

Завдання 290

Лижник їде на підйомнику на гору 15 хв, а з гори він з'їжджає за 12 хв. Чи вистачить йому години, щоб двічі з'їхати з гори?

 

Завдання 291  У скількох курей стільки само ніг, скільки їх у 6 овець?

 

Завдання 292

840 : 6 : 70 = 140 : 70 = 2

4 • 180 : 20 = 180 : 20 • 4 = 36

70 • 4 • 3 = 280 • 3 = 840

900 : 2 : 30 = 900 : 30 : 2 = 15

48 : 3 • 40 = 16 • 40 = 640

15 • 5 : 3 = 15 : 3 • 5 = 25

Інші завдання дивись тут...