Інші завдання дивись тут...

© Барна Р., 2015 

Серія "Вчимось разом" до підручника "Літературне читання 4 клас Савченко О."

Анатолій Боднарчук «НА НОВІЙ ЗЕМЛІ»

Сторінка 53.

1. Попрацюйте разом! Поміркуйте, про які часи йдеться в оповіданні. Хто його дійові особи?

В оповіданні йдеться про перших українських емігрантів у Канаду. Понад сто років тому селяни, особливо із Західної України,  облаштовувались на нових неосвоєних землях. Далеко за межами України, в Канаді, Сполучених Штатах Америки, Австралії, нащадки тих українців не забувають своє коріння, наполегливо вивчаючи рідну мову.

Дійові особи оповідання: старий дядько Андрій і діти та внуки переселенців. 

 

2. Від чийого імені ведеться розповідь?

Розповідь ведеться від імені дядька Андрія, йому 88 років. У час переселення в пошуках кращої долі дядько був 8 річним хлопцем.

 

3. Що в оповіданні сказано про труднощі далекої подорожі до нових земель?

Спочатку пливли морем на пароплаві. Зразу воно було лагідне, привітне, а потім немов сказилось: кидало кораблем, мов тріскою. Думалось, що вже ніколи не побачимо його берегів.

 

4. Як сприймали переїзд діти, мати, батько?

Діти вважали, що переїдуть у місто на іншому континенті, де будуть жити та вчитися. Батьки знали, що їдуть на необжиті території, все будуть починати спочатку: будувати житло, засівати, ще ніколи не зоране поле. Недаремно мати  поклала у дорогу якесь насіннячко, зілля, а тоді й мій буквар та батькову сокиру. Це підтверджують мамині слова: «Де будемо ми, там буде наша школа, хліб і церква».

 

5. Знайдіть у порадах дядька Андрія слова, що виражають головну думку твору.

Не забувайте тільки, хто ви та звідки ваші батьки. 

 

Аналіз оповідання Івана Боднарчука «На новій землі» (тема, головна думка, композиція, цитатна характеристика персонажів, сенкан, план).

 

План оповідання Івана Боднарчука «На новій землі».

Інші завдання дивись тут...