Інші завдання дивись тут...

§ 38 РІЗНОМАНІТНІСТЬ ВОДОРОСТЕЙ.

Бурі та червоні водорості:

 

Зелені водорості:

 

1. Що спільного мають водорості з традиційними рослинами, які ми назива­ємо вищими?

Водорості є групою, до якої відносились попередники наземних рослин,  спосіб живлення рослинний завдяки фотосинтезу, їхні клітини мають хлоропласти, але у багатоклітинних водоростей значно простіша будова : відсутні тканини та немає поділу тіла на органи — пагони (листки, стебла), корені.

Спірогіра:

 

2. Які водорості (евгленові, діатомові, бурі, червоні або зелені) представлені ви­ключно одноклітинними, а які—виключно багатоклітинними організмами?

Виключно одноклі­тинними є діатомові (навікула) та евгленові (евглена) водорості. До бурих входять тільки багатоклітинні організми, які помітні без збільшувальних приладів.

 

3. В межах якої групи водоростей можна прослідкувати перехід від простої одноклітинної до складної багатоклітинної будови тіла?

У межах зелених водоростей. Саме від багатоклітинних зелених водоростей, споріднених із спірогірою та харою походять вищі рослини. На прикладі зелених водоростей можна простежити основні етапи поступового ускладнення будови тіла фотосинтезуючих організмів: від рухливих одноклітинних (хламідомонада) до од­ноклітинних нерухомих (хлорела), далі — до нерухомих бага­токлітинних організмів з простою будовою тіла у вигляді нитки (спірогіра) або пластинки (зелений морський салат — ульва) і, на­решті, до таких зелених водоростей, які навіть зовні нагадують вищі рослини (хара).

 

ЗАВДАННЯ

1. Охарактеризуйте практичне значення водоростей різних груп.

Водорості у ґрунті виділяють кисень, збагачують його, з них роблять ліки і біологічні добавки. З групи бурих водоростей ламінарію або морську капусту збирають, штучно вирощують на морських фермах, з інших добувають барвники, клейкі речовини, захисні плівки для документів. З червоних водоростей людина отримує цінну речовину — агар-агар (його додають у розчини для перетворення їх на желе, використовується при виготовленні фарб, косметичних гелів, у кондитерській промисловості (наприклад, при виробництві пастили та зефіру), дослідники використовують при вирощуванні культури бактерій, мікроскопічних грибів та водоростей тощо, добувають барвники. Зелені водорості використовують для очищення водойм, їстівну ульву розводять на  фермах.

 

2. Наведіть назви їстівних водоростей.

Їстівною з групи бурих водоростей є ламінарія або морська капуста (багата на йод і вітаміни та різноманітні корисні речовини ), з групи червоних водоростей їстівним є  червоний морський салат — порфіра, з групи зелених водоростей їстівною є ульва.  

 

Інші завдання дивись тут...

 • Slavon783
  Дуже класний сайт! Дякую вам! Щоб без вас робив! lol
  25 лютого 2015 21:10
 • Kristina
  Офигенный сайт!!Всем рекомендую.
  3 квітня 2018 16:30
 • Резник
  Офигенно₴ спасибо, завтра контроша, помогли)
  3 березня 2021 21:25
 • Немирок
  очень удобно перед контрошей и при написании конспектов
  19 травня 2021 13:09