Вправа 37. Синоніми: лелеки, гайстри, веселики, баюни, чорногузи, бусли, бузьки.
• Цим ключем у путь далеку відлітають всі лелеки.
• Гайковий ключ знаходився в татовому гаражі. Мама взяла ключ і відімкнула двері.
Вправа 38. Довжина лелеки від дзьоба до хвоста — 1-1,5 метра, розмах крил — до 2 метрів. Дата відльоту в теплі краї — серпень-вересень, а 19 березня — дата повернення.
Вправа З9 . Тема тексту: розповідь про те, як Миколка з батьком вилікували пораненого лелеку.
Вправа 40. Текст-розповідь про прочитану книжку.
Текст-опис
Вправа 41. Сьогодні ми ознайомимося з описом. Описи бувають різні: зображати можна людей, тварин, будинки, вулиці, природу, події та явища. Описуючи, ми словесно малюємо. Якщо це добре зроблено, тоді легше уявити, про що йдеться в тексті.
Вправа 42. Текст-опис лелеки за планом
Вправа 43. Текст-опис ластівки.
Текст-міркування
Вправа 44. Як розуміти прислів’я «Прилетіли лелеки, принесли весну здалеку»? Текст-міркування
Вправа 45. Ну, думаю, покинули нас лелеки. По-перше, їхнього гнізда немає. По-друге, нового не побачили. Я був переконаний, що лелеки нас покинули. Аж раптом дивлюся, спускаються й сідають на нове гніздо. І клекочуть весело.
Вправа 46. Як наші предки шанували воду.
Вважаю, що наші предки дуже шанували воду.
По-перше, уважалося великим гріхом кинути в річку чи в озеро сміття чи каміння. По-друге, уважали, що вода має велику цілющу силу. З лікувальною метою люди брали воду до сходу сонця в річці, озері, криниці. По-третє, святкування Різдва завершується святом Водохреща. Під час цього свята освячують воду.
Отже, наші предки дуже шанували воду, бо вважали, що очищає, напуває, дає життя.
Вправа 47.
Я вважаю, що хліб — це святиня. Його потрібно берегти.
По-перше, важка праця доставляє кожну хлібину на стіл. По-друге, багато професій причетні до народження цієї святині. Землероби сіють, турботливо доглядають та вчасно збирають урожай. Мірошники молотять зерно на пухку муку. Пекарі печуть духмяні хліби. Продавець продасть їх кожному із нас.
Отже, хліб потрібно берегти.