Інші завдання дивись тут...

КНИГИ ЗА КНЯЖИХ ЧАСІВ.

1 Що нового ти дізнався з тексту про стародавні книжки? Як називалася перша історія України?

При дворах давніх українських князів перебували різні вчені й письменники. Тоді ще не було друкованих книжок. Хто бажав мати в себе книжку, мусив або сам переписувати її, або дати переписувати вченому писареві. Переписування однієї книги тривало цілі місяці. Писали тоді звичайно не на папері, а на тонкій шкірі, телячій або ослячій. Для писання брали гусяче перо, чорнило робили із сажі. Початкові букви малювали різнобарвними фарбами, майже на кожній сторінці був гарний малюнок. Князі збирали такі рукописи і зберігали їх у своїх бібліотеках...      (Іван Крип'якевич).

Перша історія України називалась «Найдавніша Літопись». Написав її літописець Нестор.

2. Стисло перекажи прочитане. Ким був Нестор Літописець?

Найвідомішим ученим за княжих часів був Нестор Літописець. Він був монахом Печерського монастиря в Києві. З молодих літ він цікавився минулими часами, збирав давні рукописи, записував перекази про життя слов'янських племен, про перших князів, їх війни і походи. Потім записав все те в одну книгу, що зветься «Найдавніша Літопись». Це — перша історія України.   (Іван Крип'якевич).

3. Про що ти хотів би запитати? Які є відомі стародавні рукописи?

Відомі рукописні книги – «Руська правда»,  «Ізборники» Святослава, «Повість минулих літ», «Житіє Бориса і Гліба» та «Житіє Феодосія Печерського» Нестора Літописця, «Слово про Ігорів похід» невідомого автора, «Слово про закон і благодать» митрополита Іларіона, серед багатьох Євангелій відоме «Пересопницьке євангеліє» ( книга збереглася до наших часів і нині є національною святинею, на ній присягають президенти на вірність українському народові) та ін.

Інші завдання дивись тут...