Інші завдання дивись тут...

© Барна Р., 2015 

Серія "Вчимось разом" до підручника "Літературне читання 4 клас Савченко О."

Сторінка 183. 

1. Назви дійових осіб уривку «Як складають вірші» з повісті «Ганнуся» Володимира Рутківського. Що ти про них дізнався з тексту оповідання? Де відбувався описаний випадок? Дійові особи: Ганнуся та Костя (він же оповідач). 

Ганнуся закінчила другий клас. Дійові особи подорожували на теплоході «Ракета» по річці Дніпрі. 

Теплохід «Ракета» – серія  пасажирських річкових суден на підводних крилах,  призначений для швидкісних (до 60 км/год) річкових пасажирських (до 64 пасажирів) перевезень на приміських і місцевих лініях протяжністю до 500 км.

2. Як довго тривала гра? Чим вона захопила Костю? Гра тривала протягом рейсу теплохода.  При придумуванні рядку «зрозумів, що в нього вкладено, як кажуть дорослі, крик душі».

3. Чи є в оповіданні «Як складають вірші» з повісті «Ганнуся» Володимира Рутківського» відповідь, як складати вірш? Текст – міркування.

• До яких рядків, що склали Костя з Ганнусею, ви б могли придумати свій варіант? Спробуйте!

• Будьте дослідниками! Пофантазуйте, якими могли бути пригоди Ганнусі у наступному році. 

 

Сторінка 184. 

1. Прочитайте вірш Миколи Сингаївського «Дощ із краплі починається». Що починається з малого? Скажи словами вірша. Все: листя, сорочка, гілка, дудочка-сопілка, хліб, дощ.

2. У яких рядках висловлено головну думку вірша? Головна думка: «роби невтомно, вміло, хоч мале, та добре діло».

Поміркуй, як можна втілити пораду автора у своєму щоденному житті (за віршем Миколи Сингаївського «Дощ із краплі починається»)?

3. Аналіз вірша Миколи Сингаївського «Дощ із краплі починається»   

Інші завдання дивись тут...