Інші завдання дивись тут... 

Повторення вивченого у 3 класі Письмове множення і ділення

Завдання 1 . Скільки зернят зображено на кожному малюнку?

На якому місці в записі числа стоїть розряд одиниць? Першому справа.

Розряд десятків? Другому справа.

Розряд сотень? Третьому справа.

Який із цих розрядів найвищий? Сотень.

Найнижчий? Одиниць.

 

Завдання 2. На місці якого розряду стоїть цифра 4 в кожному числі? Що показує цифра 4?

Міркуй так. 40, цифра чотири стоїть на другому місці справа, це розряд десятків, отже, в цьому числі чотири десятки. 

40 –  другому справа, чотири десятків. 

4 –  першому справа, чотири одиниці, 

400 –  третьому справа, чотири сотні.

 

Завдання 3. Прочитай числа: 300, 500, 900, 913, 319, 505, 601. Скільки у кожному числі сотень, десятків, одиниць? Яке з чисел найбільше, найменше?

Розв'язання.

300 –  триста (3 сотні)

500 –  п'ятсот (5 сотень)

900 –  дев'ятсот (9 сотень)

913 –  дев'ятсот тринадцять (9 сотень, 1 десяток, 3 одиниці)

319 –  триста дев'ятнадцять (3 сотні, 1 десяток, 9 одиниць)

505 –  п'ятсот п'ять (5 сотень 5 одиниць)

601 –  шістсот один (6 сотень 1 одиниця)

913 –  найбільше число.

300 –  найменше число. 

 

Завдання 4. Запиши цифрами числа: сімсот сімдесят сім, сімнадцять, вісімсот п'ять, чотириста дев'яносто три, дев'ятсот дев'яносто дев'ять. Під ними запиши числа на 1 більші.

Розв'язання.

777, 17, 805, 493, 999

778, 18, 806, 494, 1000

 

Завдання 5. Запиши за допомогою цифр 5, 7 і 2 всі можливі двоцифрові числа. Цифри в числі можуть повторюватися.

Розв'язання.

52, 57, 55, 25, 27, 22, 75, 72, 77

 

Завдання 6. 

297 = 200 + 90 + 7

602 = 600 + 2

817 = 800 + 10 + 7

91 = 90 + 1

 

Завдання 7. 

300 + З0 = 330

300 + 3 = 303

200 + 50 + 8 = 258

200 + 50 + 2 = 252

700 + 50 + 2 = 752

400 + 40 + 4 = 444

 

Завдання 8. 

486 –  86 = 400

486 –  80 = 406

346 –  6 = 340

346 –  40 = 306

736 –  700 = 36

707 –  7 = 700

806 –  800 = 6

705 –  700 = 5

 

Завдання 9. Сашко задумав число, яке закінчується цифрою 8. Воно більше за 130 і менше, ніж 140. Яке це число?

Розв'язання.

138

 

Завдання 10. Які числа на числовому відрізку пропущені? Запиши ці числа. Під кожним із них запиши число на 1 менше.

Розв'язання.

898, 900, 901, 904

897, 899, 900, 903

 

Завдання 11. Із ятки продали за день 120 кг кавунів, і в ній залишилося стільки само. Скільки кілограмів кавунів було в ятці на початок дня?

Розв'язання.

1) 120 + 120 = 240 (кг) –  було кавунів спочатку.

Відповідь: у ятці було 240 кг кавунів.

 

Завдання 12. Назви числа від 496 до 508.

Розв'язання.

497, 498, 499, 500, 501, 502, 503, 504, 505, 506, 507.

 

Завдання 13. 

731 + 10 = 741

629 + 10 = 639

391 + 10 = 401

815 + 10 = 825

900 + 10 = 910

 

Завдання 14. Перший учень називає числа від 320 до 330, а другий — на 100 більші; другий називає числа від 612 до 620, перший — на 100 менші.

Розв'язання.

321, 322, 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329 

421, 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428, 429

613, 614, 615, 616, 617, 618, 619

513, 514, 515, 516, 517, 518, 519

 

Завдання 15.

100 + 1 = 101

100 + 10 = 110

100 + 100 = 200

200 + 1 = 201

200 + 10 = 210

200 + 100 = 300

399 + 1 = 400

390 + 10 = 400

399 + 100 = 499

899 + 1 = 900

890 + 10 = 900

899 + 100 = 999

 

Завдання 16. Дано три купюри, номінацією 2 грн, 10 грн, 500 грн. На якій із зображених грошових купюр її вартість позначена одноцифровим числом? Двоцифровим числом? Трицифровим числом? Вартість якої купюри найбільша?

Розв'язання.

Одноцифрове 2

Двоцифрове 10

Трицифрове 200 –  вартість найбільша.

 

Завдання 17. Вартість покупки 187 грн. Покупець подав у касу 200 грн. Скільки решти він отримає?

Розв'язання.

1) 200 –  187 = 3 (грн.) –  решта.

Відповідь: отримає решти 3 грн. 

 

Завдання 18. 

540 –  124 = 540 –  100 –  24 = 440 –  20 –  4 = 420 –  4 = 316

479 + 373 = (400 + 300) + (70 + 70) + (9 + 3) = 700 + 140 + 12 = 852

678 + 250 = (600 + 200) + (70 + 50) + (8 + 0) = 800 + 120 + 8 = 928  

169 + 584 = (100 + 500) + (60 + 80) + (9 + 4) = 600 + 140 + 13 = 753

890 –  205 = 890 –  200 –  5 = 690 –  5 = 985 

900 –  684 = 900 –  600 –  80 –  4 = 300 –  80 –  4 = 220 –  4 = 216

 

Завдання 19. Довжина річки Дніпро в межах України становить 981 км, а довжина річки Дністер у межах України — 705 км. Яка з цих річок має більшу протяжність у межах України? На скільки більшу?

Розв'язання.

1) 981 –  705 = 276 (км) –  на стільки довжина Дніпра більша, ніж Дністра.

Відповідь: Дніпро на 276 км більший, ніж Дністер.

 

Завдання 20. Прочитай задачі. Визнач, яка задача розв'язується додаванням, а яка відніманням. Розв'яжи одну задачу на вибір.

1) До обіду продали 234 кг фруктів, а після обіду — 376 кг. Скільки всього кілограмів фруктів продали за день?

Розв'язання.

1) 234 + 376 = (200 + 300) + (30 + 70) + (4 + 6) = 500 + 100 + 10 = 610 (кг) –  продали фруктів за день.

2) У книжці 125 сторінок. Олег уже прочитав 10 сторінок. Скільки сторінок залишилося прочитати Олегові?

Розв'язання.

1) 125 –  10 = 135 (ст.) –  залишилось прочитати сторінок.

Відповідь: Олегові залишилось прочитати 135 сторінок.

 

Завдання 21.

+ 252

   248

   500

+ 337

   385

   722

+ 285

   285

   570

+ 149

   357

   506

+ 446

   375

   821

+ 189

   451

   640

Завдання 22. 

709 = 700 + 9

603 = 600 + 3

307 = 300 + 7

401 = 400 + 1

 

Завдання 23. 

_ 1000

    285

    715

_ 900

   475

   425

_ 1000

    689

    311

_ 800

   181

   981

_ 700

   479

   221

_ 1000

    807

    193

Завдання 24. 

6 • 4 + 2 = 24 + 2 = 26

6 • (4 + 2) = 6 • 6 = 36

13 • 3 + 60 : 3 = (10 + 3) • 3 + 20 = 30 + 9 + 20 = 59

8 • 3 : 6 = 24 : 6 = 4

4 • 100 –  100 = 400 –  100 = 300

4 • (100 –  100) = 4 • 0 = 0

 

Завдання 25. На теплоході було 135 пасажирів. Коли на зупинці вийшла частина пасажирів, на ньому залишилося 97 пасажирів. Скільки осіб вийшло на зупинці?

Розв'язання.

1) 135 –  97 = 135 –  95 –  2 = 40 –  2 = 38 (ос.) –  вийшло осіб на зупинці.

Відповідь: на зупинці вийшло 38 осіб. 

Інші завдання дивись тут... 

 

  • Юлия
    Помогите решить задачу ст11 задача 62 -------> Вже є на сайті.
    12 вересня 2017 17:33