Інші завдання дивись тут...

Сторінка 19.

1. Про язичницьких богів мова йде в міфі (А) «Берегиня» .

 

2. Силун – це герой твору «Як виникли Карпати»,

    Чорнобог – «Берегиня»,

    золота черепаха – «Чому в морі є перли та мушлі»,

    угорський король – «Неопалима купина».

 

3. Відповідність між твором та уривком така:

   1. «Берегиня» – (Б) Вона пішла на ящерів з піднятими догори руками – і грізне військо відступило.

   2. «Неопалима купина» - (Г) Думали, думали – ніяк не зрозуміють , що саме захисники міста сказали їм цим зелом.

   3. «Як виникли Карпати» - (Д) Карпо ненавидів тих, хто панові дуже низько кланявся, до землі нагинався.

   4. «Чому в морі є перли та мушлі» - (А) Коли батько побачив, яке багатство має хлопець, то вже не опирався й призначив день весілля.

 

4. Твір «Берегиня» є міфом, оскільки там йдеться про богів, таке уявлення наших предків про будову світу. Міфологічна легенда «Як виникли Карпати» розповідає про незвичайну подію – виникнення Карпат,  

 

5. На мою думку, у міфі «Берегиня» найбільш емоційно напружений момент: «вона пішла на ящерів з  піднятими догори руками – і грізне військо відступило».

 

6. Міф «Берегиня».

    Герої світу добра і світла                    Герої світу зла та темряви

    Сварог                                          Чорнобог

    Берегиня                                       стадо ящерів

    Білобог

    сварожичі

 

7. У легенді «Неопалима купина» про розважливість угорського короля свідчить намагання зрозуміти зміст послання дорогобужців, прийняття правильного рішення про повернення додому.

 

8. На мою думку, на малюнку автор дуже вдало передає процес творення Карпат. Ми бачимо високу гору, маленькі дерева, і велета, зростом більшим від гори. Від його ударів спочатку розкололася земля , а потім зробилася пасткою для несправедливого велета. Коли Силун намагається вирватись назовні, землетрус нагадує нам про нього.

 

 

9. У міфілогічній легенді «Як виникли Карпати» репліку Карпа «За мою роботу , пане, прийдеться платити» не можна вважати зухвалістю.  Карпо справедливо попросив винагороду за п’ять років важкої праці. Люди любили його за чесність, працьовитість, справедливість. 

 

10. На мою думку, фантастичним є наступний момент із легенди «Чому в морі є перли і мушлі» : «випливла до неї з моря величезна черепаха і каже…, сказала й викинула на берег дивний камінь.., дівчина легко розбила той камінь... Узяла голку.. »

 

12. Якби мені довелося екранізувати одного з героїв легенди, то я б залюбки зіграла ....

 

13.2. Печеніги (татарські кочові племена), город (місто), віче (народні збори), бовтанка (рідкий розчин чого-небудь), луб’янець (посудина з кори дерева), медуша (комора для меду), заложники (полонені), сита (мед, розведений водою, або медовий відвар на воді), корчага (велика глиняна посудина з вузькою шийкою), Гетьманщина (напівофіційна назва території лівобережної України, якою управляв гетьман), курінь (будівля для ночівки, зимівки, потім військово-адміністративна одиниця Запорізької Січі), чура або джура (зброєносець у козацької старшини, тут: козак), чернь (простий народ), шляхта(дрібне польське дворянство), Єзуїт(тут: підступна, лицемірна людина), Річ Посполитна (східноєвропейська федеративна держава , існувала протягом 1569-1795рр.), чвалом везти(повільно), стяг (прапор), мушкети та самопали (вид зброї).

 

13.3 Плани до різних міфів та легенд 

Інші завдання дивись тут...