Інші завдання дивись тут...

РОЗДІЛ ПЕРШИЙ. ІЗ СКАРБНИЦІ УСНОЇ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ.

                                  НАШІ ДЖЕРЕЛА

   І пісня, і казка, і потішка, приказка та прислів'я — неминуче повертають нас до цілющих джерел землі, учать берегти навколишній світ — нашу домівку, природу, черпати радість від сонця, квітів, лісу й поля, шанувати свій рід.

  Ти хочеш знати, як жили, про що мріяли твої предки — читай міфи, легенди, перекази, історичні пісні та думи.

  Ти любиш фантазувати, переноситися уявою в незвичайні світи — читай казки. Вони вчитимуть тебе любити добро і боротися з кривдою, злом.

  Бери на щастя в довгу життєву дорогу мудрість народну, заповідану нам дідами й прадідами. Бережи це багатство, бо стає його все менше, як чистих річок, як зелених галявин і синіх озер на землі.

  З усної народної творчості ми зможемо дізнатися й краще зрозуміти особливості літочислення (система відліку й обчислення великих проміжків історичного часу) народів, їхніх вірувань. Чому, наприклад, у зимових колядках співається про весняних ластівок, чому дерево в більшості народів вважається священним, чому люди стрибали через вогонь під час святкування Купала.

  Як народні інструменти, музика служили спілкуванню древніх, чому пісня має таку силу об'єднувати людей...

  Ще багато-багато «чому» і «як»...

1. Прослухайте текст.

2. Про що можна дізнатися, читаючи казки й легенди? Прочитайте про це в тексті.

Ти любиш фантазувати, переноситися уявою в незвичайні світи — читай казки. Вони вчитимуть тебе любити добро і боротися з кривдою, злом. Ти хочеш знати, як жили, про що мріяли твої предки — читай міфи, легенди, перекази, історичні пісні та думи.

3. Чого навчають народні казки?

Любити добро і боротися з кривдою, злом.

4. На які «чому» і «як» можна знайти відповіді, читаючи твори усної народної творчості?

5. Поміркуйте разом: про які джерела говорить автор? До чого закликає читачів?

Автор говорить про усну народну творчість, яка дійшла до наших часів, щоб напувати наш розум. Автор закликає читача дружити із книгою та піснею.

Інші завдання дивись тут...