ВПРАВА 172. Текст.

За що ми любиме життя. 

 

ВПРАВА 173. Словники.   Іменник.   Відмінок іменника.   Будова слова.

1. Хореографія – Мистецтво створення танцю й танцювальних вистав.

Балет – 1. Вид театрального мистецтва, що поєднує танець, музику і драматургічний задум.  2. - Театральна вистава з певним сюжетом, який розкривається засобами танцю, міміки й музики.

2. Духовне спілкування з природою дає людині (кому?, Д. в.) крила для творчості (для чого? Р. в.). Вона виливається в літературі (в чому? М. в.), музиці (в чому? М. в.), живописі (в чому? М. в.), архітектурі (в чому? М. в.), хореографії (в чому? М. в.) і театрально-цирковому мистецтві (в чому? М. в.).

 

ВПРАВА 174. Іменник.   Рід іменника.   Відмінок іменника.   Будова слова.

Театр – театру, театрові (Д. в.), у театрі (М. в.), 

артист – артисту (Д. в.), на артисті, на артистові (М. в.), 

цирк – цирку, циркові (Д. в.), у цирку (М. в.), 

виконавець – виконавцю, виконавцеві (Д. в.), на виконавцю, на виконавцеві, на виконавці (М. в.).

 

ВПРАВА 175. Іменник.   Відмінок іменника.

Композитору Володимирові Івасюку.

Співаку Назарію Яремчукові

 

ВПРАВА 176. Відмінок іменника.

У грудні 2011 року видатному українському композиторові Володимиру Івасюкові у Львові було встановлено пам'ятник. Відомому виконавцю пісень В. Івасюка Назарію Яремчуку композитор Степан Гіга присвятив пісню «Яворина». За незламність у боротьбі за гідну долю України наш народ віддає шану талановитому поетові Василю Стусу.

 

ВПРАВА 177. Відмінок іменника.

Створенню опери для дітей «Коза-Дереза» ми завдячуємо композитору Миколі Віталійовичу Лисенкові. Скульптору Василю Захаровичу Бородаєві належить створення пам'ятника засновникам Києва — Кию, Щеку Хориву і Либеді, який стоїть на березі Дніпра.

За живописні полотна, що відображають картини з українського народного побуту, ми вдячні художнику Сергію Васильківському. Поціновувачі танцю не раз аплодували в концертному залі балетмейстеру і хореографу Павлові Павловичу Вірському за його блискучі сценічні постановки.